15nЗ нагоди 115 річниці заснування Нобелівської премії наукова бібліотека підготувала книжкову виставку «200 грамів слави. Нобелівська премія».

На виставці представлена література про відомих лауреатів Нобелівської премії з літератури, медицини і фізіології, хімії і фізики, економіки та премії миру.

Більше століття існує Нобелівська премія, яку дослідники називають «Премією геніїв». Вона названа на честь її засновника, шведського винахідника і промисловця Альфреда Бернхарда Нобеля (1833-1896). Перші Нобелівські премії були присуджені 10 грудня 1901 року.

Перемогти в міжнародному конкурсі, отримати почесний приз завжди приємно, а всесвітньовідому Нобелівську премію – почесно не лише для самого генія, але й для його нації. Сьогодні лауреати премії Нобеля – це світова інтелектуальна еліта – гордість кожної країни.

Серед Лауреатів Нобелівської премії були й вихідці з України. Це лікар і вчений-мікробіолог Ілля Мечников – премія за праці з імунітету, Залман Ваксман – премія по медицині «за відкриття стрептоміцину — першого антибіотика, при лікуванні туберкульозу», Григорій Броварник, Роальд Хофман – премія по хімії, Самуіл Кузнець – премія по економіці.

Мечников з цього приводу іронізував «Нобелевская премия подобна волшебному жезлу, впервые открыла миру значение моих скромных работ».

Премію з літератури за оригінальний стиль оповіді з єврейськими народними мотивами в 1966 році отримав Шмуель Йосеф Агнон, який народився у Тернопільській області. Серед номінантів на Нобелівку з літератури були і такі відомі українці, як Іван Франко, Павло Тичина, Олесь Гончар, Василь Стус, але з різних причин премію отримати їм не вдалося.

У наші дні Нобелівська премія широко відома не тільки через грошову винагороду, а ще як найвища відзнака для людського інтелекту.

В кожній людині прихована мудра сила будівельника, і потрібно їй дати розвинутись та розквітнути.

Шановне студентство! Розвивайте в собі бажання вчитися, усвідомте необхідність всебічного розвитку власного інтелекту бо часом те, що здається недосяжним лежить на відстані простягнутої руки.

1

2

4