Україна 28 червня 2021 року відзначатиме 25-річчя з дня ухвалення Конституції. У 1996 році, після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада України о 9 год. 18 хв., прийняла і ввела в дію Конституцію України. Цій доленосній події передували 6 років наполегливої і важкої праці, консультацій, криз і домовленостей. Документ отримав підтримку двох третин депутатського корпусу (315 народних депутатів).

З прийняттям цього доленосного документа було закріплено правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність. Конституція врахувала історичний досвід українського народу та кращі світові традиції.
«З метою гідного відзначення у 2021 році 25-ї річниці Конституції України, ураховуючи важливе значення Основного Закону України у розбудові правової, демократичної держави» – вийшов Указ Президента України «Про відзначення 25-ї річниці Конституції України».

Наукова бібліотека, разом зі студентством ТДАТУ, приєдналась до онлайн-флешмобу «Моя Конституція», який оголосили: «Обласний центр патріотичного виховання молоді» ЗОР, науково-методичний центр «Освіта та громадське суспільство», ГО «Запорізька спілка юристів». На сторінці бібліотеки у Facebook ми створили святковий пост з хештегом  #Конституціяудії.

До свята наукова бібліотека пропонує увазі користувачів експрес-виставку «Конституція України: від Гетьмана до Президента», яка знайомить з історичними передумовами прийняття Основного Закону України, дає можливість простежити шлях, пройдений нашою державою від Конституції Пилипа Орлика до прийняття нової Конституції України, розповідає про Конституційний процес та конституційне право в незалежній Україні. На виставці представлені видання: «Конституція України», «Конституція України – гарант захисту прав людини», С. Чехович «Конституція України (з офіційним тлумаченням Конституційного Суду України), «Коментар до Конституції України», Б. Крупницький «Гетьман Пилип Орлик» тощо.

У рідкісному та цінному фонді НБ ТДАТУ зберігається мініатюрне видання Конституції України 1996 року розміром 7,5×10,5 см.

Цікаво знати, що у 2011 році була презентована перша мініатюрна Конституція України – книжка розміром 2х3 см. Вона містить 160 сторінок, а кожна літера не більш як 1 мм. Важить книга всього 15 г. Художник-графік Ігор Степанов витратив на її створення близько двох місяців.

2019 року в мережі Інтернет з’явилася електронна Конституція України для дітей у вигляді коміксів. Її авторами стали брати Капранови, а художником – Олександр Костенко.

У цей день бажаємо всім міцного здоров’я й творчого натхнення, добробуту й затишку у ваших родинах, мудрості й далекоглядності, високих досягнень, успіхів у праці та навчанні.

Світлана Голодова,
завідуюча відділом