20 лютого – Всесвітній день соціальної справедливості. Це свято було встановлено для того, щоб звернути увагу всього людства на необхідність прагнення до соціальної справедливості.

Вперше Всесвітній день соціальної справедливості був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції A/RES/62/10 від 26 листопада 2007 року, а з 2009 року щорічно став відзначатися міжнародним співтовариством.

З нагоди цього свята читальний зал наукової бібліотеки підготував експрес-виставку «День соціальної справедливості». На якій експонуються періодичні видання: «Світогляд», «Новое время страны», «Україна: аспекти праці», «Вища школа», які підіймають такі питання, як гендерна рівність, дискримінація за гендерною ознакою, гендерні стереотипи, партнерство, соціальна політика, фемінізм, соціально-психологічні особливості стосунків тощо.

Також представлено навчальний посібник «Структурні виміри сучасного суспільства» за редакцією С. Макєєва, у якому розкрито результати теоретичних та емпіричних соціологічних досліджень, структурних вимірів сучасного суспільства взагалі й українського зокрема.

У конспекті лекцій «Ґендерний розвиток у суспільстві» особлива увага приділяється питанню ґендерної рівності, правовому забезпеченню, інтеграції ґендерних підходів у педагогічному вихованні, літературознавстві, формуванні культури міжстатевих відносин.

Методичні рекомендації «Виховання гендерної культури студентів» Людмили Шлєіної, доктора філософії з педагогічних наук, старшого викладача кафедри суспільногуманітарних наук ТДАТУ створено для підвищення рівня гендерної компетентності кураторів та розвитку їх готовності до виховання гендерної культури студентів аграрних закладів вищої освіти.

У монографії «Розвиток гендерної культури студентства» М. Воровки розкрито передумови, чинники, тенденції генези та еволюції теорії та практики розвитку гендерної культури студентства вищої школи України в 60-ті роки ХХ – на початку ХХІ століття.

Справедливість – це основа демократичного суспільства, яке забезпечує всім своїм членам рівні права і можливості, декларує повагу до кожної людини, нації і Держави. Виходячи з вищесказаного, можна стверджувати, що соціальна справедливість виступає важливою складовою стабільного суспільного розвитку.

Наталя Ломейко, провідний бібліотекар