Сучасні інформаційно-комунікаційні технології дають можливість вільного доступу до інформації, що розміщена на навчальних сайтах, на сайтах підприємств, установ, організацій; в електронних бібліотеках, сайтах періодичних наукових видань, інституційних репозитаріях із числа наукових, освітніх і дослідницьких установ, в яких розміщено широкий спектр різносторонньої інформації, яка постійно оновлюється, доповнюється і накопичується. У такому хаосі інформаційних матеріалів легко загубитися, але важливо не втратити свою честь, сумління, порядність та інші етичні якості, які мають бути притаманні сучасним фахівцям, науковцям, учасникам освітнього процесу.

11

Саме тому, для вирішення вище наведених питань 23 квітня 2024 року в онлайн-форматі відбувся відкритий науково-практичний семінар з підвищення кваліфікації «Академічна доброчесність в сучасній освіті, науці і практиці». Організатор заходу – ДНУ «Український інститут науково-технічної експертизи та інформації». Спікерки заходу: Зоя Шарлович, канд. пед. наук, ад’юнкт, Міжнародна Академія Прикладних Наук в Ломжі (Республіка Польща); Наталія Мошенець, спеціаліст, Міжнародна Академія Прикладних Наук в Ломжі (Республіка Польща). До заходу долучились викладачі кафедри комп’ютерних наук ТДАТУ.

Захід був покликаний поінформувати слухачів про технології, які дають можливість вільного доступу до інформації, і при цьому підтримують доброчесні практики. На ньому обговорювалися такі питання: як зберегти свою ідентичність у мінливому та складному світі; як користуватися інформаційними джерелами, щоб не порушувати авторського права; як у наукових працях використовувати саме достовірну інформацію; як перевірити авторство текстів та відокремити запозичення, у тому числі наведені некоректно, без належних посилань.

В цілому захід пройшов на  високому науковому рівні, а слухачі активно приймали участь та задавали питання.

Дякуємо доповідачам та сподіваємося на наступні цікаві та корисні зустрічі.