16 квітня 2024 р. у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного відбулось урочисте відкриття Мовного арсеналу «Українська мова як маркер національної ідентичності: від традицій до сучасності». Захід організований мовним омбудсменом університету Тетяною ШАРОВОЮ за підтримки ректора ТДАТУ Сергія КЮРЧЕВА. На заході були присутні представники деканату факультету енергетики та комп’ютерних технологій,  викладачі кафедри комп’ютерних наук, зокрема Сергій ШАРОВ, Анатолій ЗЕМЛЯНСЬКИЙ, Ольга ЗИНОВ’ЄВА, Геннадій ТЕМНІКОВ, Ігор МАНІТА та інші кафедрали.

Відкрив Мовний арсенал із вітальним словом Уповноважений із захисту державної мови Тарас КРЕМІНЬ, наголосивши на винятковому значенні заходів із розвитку й популяризації української мови у протистоянні лінгвоциду на окупованих територіях.  Ректор ТДАТУ Сергій КЮРЧЕВ привітав усіх присутніх та наголосив, що заходи мовно-культурного спрямування є важливими для університету як релокованого закладу вищої освіти та дозволяють формувати у молодого покоління основи національної самоідентифікації та самосвідомості.

22211

Мовний омбудсмен ТДАТУ Тетяна ШАРОВА ознайомила присутніх із тими кроками, які вже були зроблені нею на цій громадській посаді, та із запланованими заходами мовного спрямування, що відбуватимуться упродовж найближчих місяців на базі ТДАТУ.

Спікеркою першого дня Мовного арсеналу виступила Олена СЕМЕНОГ – д.пед.н., професор, завідувач кафедри української мови і літератури Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка – із презентаційним виступом «Культуромовна особистість молоді у проєкції розвитку на засадах інфомедійної грамотності». Разом із Наталією ПОНОМАРЕНКО, д-ром філософії, асистентом кафедри журналістики та філології Сумського державного університету, медіатренеркою спікерка розвінчувала найвідоміші фейки, пов’язані з мовним питанням, а також презентувала відео-, аудіо- та друковані проєкти здобувачів освітніх закладів різного рівня у м. Суми та в регіоні.

Щиро дякуємо адміністрації ТДАТУ за можливість проводити подібні зустрічі на актуальні для нашої країни теми, а також усім присутнім за небайдужість до українського слова.

Інформацію підготували доцент Сергій ШАРОВ та професор Тетяна ШАРОВА