18 жовтня 2023 р. на онлайн-платформі ZOOM, на базі кафедри комп’ютерних наук, для науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного відбувся цікавий захід на тему «Використання штучного інтелекту в освіті: практичні кейси». Спікером заходу виступив ТЕРЕЩУК С.І. – доктор педагогічних наук, професор кафедри фізики та інтегративних технологій навчання природничих наук Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.

Захід відбувся в межах роботи вищої школи педагогічної майстерності за напрямом «Гостьовий професор». Зі вступним словом виступила начальник Навчально-наукового центру Тетяна ШАРОВА, яка наголосила на важливості підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників.

111

Під час проведення заходу спікер розглянув такі питання:

– поняття «штучний інтелект» та процес його створення;

– нейронні мережі та їх особливості;

– сфери використання штучного інтелекту в побуті та на мобільних пристроях;

– чат-бот ChatGPT та його використання в освітньому процесі;

– програмне забезпечення з елементами штучного інтелекту (Wolfram|Alpha, DALL-E, Midjourney, Deep Dream Generator).

Також спікер під час відкритої лекції торкнувся таких питань: нові виклики, що чекають на нас із використанням штучного інтелекту; проблематика технологічного безробіття та заміна робочих місць штучним інтелектом; загрозою чи прогресом є штучний інтелект; шляхи успішного застосування штучного інтелекту в освіті тощо.

222

Окрім теоретичного матеріалу, спікер наприкінці доповіді навів приклади практичного застосування штучного інтелекту на прикладах використання такого програмного забезпечення, як ChatGPT, Deep Dream Generator, Bard, Midjourney. Наприкінці лекції спікер відповів на запитання учасників заходу.

Зустріч пройшла у продуктивній атмосфері. Всі учасники зазначили цікаву тематику доповіді, її актуальність, поділились власним досвідом застосування штучного інтелекту у своїй практичній діяльності.

333

Дякуємо спікеру за надану інформацію. Презентація виступу доступна за посиланням. Зичимо йому здоров’я та наснаги у подальшій освітній та науковій діяльності! А продемонстровані кейси будемо використовувати під час організації освітнього процесу в ТДАТУ.