В рамках освітньої сертифікатної програми «Вербалізація і візуалізація в науці та освіті» завідувачем кафедри комп’ютерних наук Сергієм ШАРОВИМ було проведено тренінг «Інфомедійна грамотність та розвиток критичного мислення: візуальне сприйняття». Захід будбувся в онлайн режимі з використанням програмного забезпечення Zoom.

Слід зазначити, що в умовах інформаційного суспільства особиста та суспільна думка більшою мірою формується через ЗМІ та мережу Інтернет. Тому сучасна людина повинна володіти здатністю до критичного мислення та сприйняття інформації з різних джерел, розпізнавання фейкової інформації, використання різноманітних засобів ІКТ для представлення власних напрацювань тощо.

Упродовж заходу  учасники долучилися до інтерактивного опитування, що стосувалося сутності медіаграмотності та значення медіаосвіти, ознайомилися із електронними ресурсами  з медіаграмотності, прикладами фейків у новинах, зображеннях, відео. Наприкінці заходу слухачі сертифікаційної програми отримали домашнє завдання з виявлення неправдивої інформації в історичному тексті.

Захід пройшов на високому професійному рівні, передбачав інтерактивне спілкування та використання сучасних електронних ресурсів. Надалі викладачі кафедри продовжать долучатися до аналогічних тренінгів та сертифікаційних освітніх програм.

Підготував доцент Сергій ШАРОВ