Викладач кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії ТДАТУ імені Дмитра Моторного Герасько Т.В. на запрошення Поліського національного університету 3-4 червня 2021 р. приймала участь у ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні тенденції розвитку галузі землеробства: проблеми та шляхи їх вирішення» з доповіддю «Вміст біологічно активних речовин у плодах черешні за умов задерніння». Розпочав конференцію доктор с.-г. наук, професор, завідувач кафедри захисту рослин Поліського національного університету Михайло Ключевич, який доповідав про науково-освітню концепцію виробництва фітопродукції для здорового харчування. Доктор с.-г. наук, професор Віктор Дідора розповів про агроекологічні основи відновлення родючості ґрунту у короткоротаційній зернобобовій сівозміні. Сергій Гаврилов та Андрій Дацько (к.с.-г.н., с.н.с., агрономи-дослідники) доповідали про ефективність біопрепаратів компанії «БТУ-ЦЕНТР» у сучасних інтегрованих агротехнологіях. Оксана Пузняк (к.б.н., в.о. директора Волинської державної сільськогосподарської дослідної станції НААН України) доповіла про ефективність елементів біологізації агротехнологій в умовах Західного Полісся. Світлана Бундз (провідний спеціаліст відділу екології та вторинної сировини ЛКП «Зелене місто» Львівської міської ради) ознайомила присутніх з технологією переробки роздільно-зібраних харчових та садових відходів на станції компостування у м. Львів. У ході конференції були також розглянуті теми землевпорядного забезпечення відтворення продуктивності поліських агроландшафтів, земельних проблем фермерського руху України, землеустрою сільськогосподарських територій в умовах відкриття ринку землі. Викладач Житомирського агротехнічного коледжу, експерт Мережі ОГС «Зелена Житомирщина» Світлана Журавель доповіла про практичні результати ініціативи ПМГ ПРООН-ГЕФ «Компостування у громадах – молодь діє». Карина Мішура (голова ГО «Розвиток та партнерство» розповіла про інструменти мережі організацій громадянського суспільства «Зелена Житомирщина», а саме про зелений туризм. Дискусії з означеної тематики проходили у конструктивній та дружній обстановці. Усі присутні були об’єднані метою екологізації сільськогосподарського виробництва та міських територій, залученням до співпраці з європейськими партнерами у напрямку імплементації в Україні «Зеленої Угоди» ЄС.
На закінчення конференції для її учасників була проведена змістовна екскурсія по м. Житомир, упродовж якої з’ясувалося багато цікавих та, навіть, бентежних фактів з історії цього давнього українського міста. Наприклад, Житомир є одним з найстаріших міст України (заснований у 1392 році). Житомир отримав Магдебурзьке право раніше Києва. У Житомирі упродовж 17-19 сторічь проживало багато представників української, російської, польської та єврейської еліти та інтелігенції. Наприклад, житомиряни особливо горді тим, що їх місто є батьківщиною Сергія Павловича Корольова, величний пам’ятник якому встановлений на головній площі міста. Вражає стародавня та сучасна архітектура центру міста Житомир. Наприклад, будівля житомирської філармонії ідентична київській філармонії (збудована у 1858 році) та має неперевершений за вбранням та акустикою добре відреставрований концертний зал, у якому виступало багато видатних акторів та виконавців, утому числі Ференц Лист, Марія Заньковецька, Марко Кропивницький, Микола Садовський, Панас Саксаганський, Михайло Старицький. Націоналізоване у 1918 році надбання польських магнатів склало основу експозиції художнього музею м. Житомира, де є роботи видатних європейських митців 17-19 сторічь. Багатонаціональний склад населення міста обумовив наявність церков православних, католицьких, синагоги, які є цінними пам’ятниками архітектури. У 2001 році Житомир відвідав Папа римський Іоан Павло ІІ, з приводу чого площу перед головним католицьким собором міста прикрашає пам’ятник цій видатній людині. Архітектура центра м. Житомира крокує разом з часом – вражає затишна пішохідна вулиця з кав’ярнями на кожному кроці, фонтаном, який несподівано б’є прямо з бруківки площі і приваблює малюків, скейтодром для молоді.
У цілому, можна сказати, що участь у ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «сучасні тенденції розвитку галузі землеробства: проблеми та шляхи їх вирішення» дозволила не тільки доповісти результати власних досліджень, обмінятися досвідом з колегами, поспілкуватися з сільгоспвиробниками, представникам громадських екологічних об’єднань, але й відкрила чудове старовинне місто Житомир.

20210603_091117 20210604_110200 .20210604_124132

За матеріалами доцента каф. ПВБ Герасько Т.В.