«Величезне щастя – знати, що ти робиш правильну справу з людьми, які поділяють твої цінності та готові працювати для того, щоб світ навколо ставав кращим» –  Єлизавета Бончужна.

5 грудня Україна та світ відзначає Міжнародний день волонтера. Міжнародний день волонтерів для економічного та соціального розвитку був прийнятий Генеральною Асамблеєю ООН резолюцією 17 грудня 1985 року.

Волонтер – у перекладі з англійської мови означає добровільний помічник, особистість, яка безкорисливо бере участь у реалізації відповідних громадських ініціатив та починань. Це люди, які працюють будь-де, де потрібна їхня допомога: у дитячих будинках, притулках, школах-інтернатах і будинках для людей похилого віку тощо.

Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014 – саме Революція Гідності дала поштовх розвитку волонтерства у нашій країні, яке з поодиноких випадків виросло в потужний громадянський рух. Ці люди заради ближнього жертвували всім, чим лише могли: часом, грошима, а іноді й життям.

З нагоди цього свята наукова бібліотека підготувала тематичну книжкову виставку «Волонтери – люди доброї волі», яка експонується у читальній залі. На виставці представлено «Закон про волонтерську діяльність в Україні» від 2011 року, книга Степана Гериліва «Наші Атланти: під покровом материнської сльози». У книзі автором зібрані і хронологічно скомпоновані дописи в Facebook, пости з власних сторінок самих волонтерів, вірші, інтерв’ю. Сюжет книги спонукає читача співпереживати й поступово з героями розповідей проходити всі етапи нелегкої волонтерської роботи.

Читаючи матеріали із часописів «Новое время страны», «Кореспондент», «Країна», «Фокус», ми стаємо свідками дивовижних історій звичайних людей, яких Майдан і війна на сході змусили стати маленькими героями великих подій.

Наші земляки – мелітопольці: Ольга Сова, Світлана Алексєєва, Галина Микитинець, Олена Стрілецька, Юлія Полікарпова, к.е.н. старший викладач кафедри Маркетингу Надія Серських та інші багато часу і сил віддають волонтерству.

Студентство ТДАТУ – вся студентська профспілка, всі соціальні сектори студентської ради факультетів – це, зокрема: Вікторія Бубнова 31 ТР, Катерина Крошкіна 12 ЕМК, Єлизавета Прокопенко 11 МН, Ольга Маркарова 21 ХТ, Анна Довбня 11 ГМ. Вони активно займаються волонтерством – допомогають знедоленим дітям, літнім людям та людям з обмеженими можливостями, співпрацюють з міським товариством захисту тварин.

Наша випускниця Єлизавета Бончужна – координаторка волонтерів проєкту «Мій телефонний друг», амбасадорка програми в м. Мелітополь у СИЛА – Єднання через спільні дії молоді; Проєктна менеджерка у Українська Волонтерська Служба. Єлизавета два роки волонтерила у студентських рухах та допомагала дітям-сиротам. Дівчина кайфує від спорту та обожнює поезію Ліни Костенко.

Саме завдяки українським волонтерам – їхній шляхетній жертовності, активній громадянській позиції та фанатичній відданості справі – Україна вистояла й зберегла незалежність. Нехай ваша безкорислива праця буде на благо процвітання та миру в Україні. Нехай всі зроблені вами від чистого серця справи повернуться до вас сторицею.

Наталя Ломейко,
провідний бібліотекар