IMG_20200205_085613     5 лютого 2020 р. відбулася зустріч декана факультету АТЕ ТДАТУ доц. Іванової І.Є. зі здобувачами вищої освіти спеціальностей: «Цивільна безпека», «Екологія», «Геодезія та землеустрій», «Готельно-ресторанна справа». Представниками деканату було обговорено питання щодо механізмів побудови освітньої траєкторії та вказано, що освітня, консультативна, інформаційна, підтримка молоді в університеті здійснюється відповідно до Положення про організацію освітнього процесу в ТДАТУ.

На зустрічі було зазначено, що важливе завдання загальноуніверситетських служб та відділів, які відповідають за підтримку здобувачів вищої освіти, полягає у наданні консультаційної допомоги як у навчальній, так і позанавчальній сферах на всіх етапах навчання. У ТДАТУ до загальноуніверситетських служб та відділів, що відповідають за підтримку здобувачів вищої освіти, належать: приймальна комісія, деканати, кафедри, Науково-технічна бібліотека, відділ зв’язку з виробництвом, відділ міжнародних зв’язків, органи студентського самоврядування, психологічна служба.

Приймальна комісія ТДАТУ як робочий орган закладу вищої освіти, передбачений частиною першою статті 38 Закону України «Про вищу освіту», утворюється для організації прийому вступників, організовує і проводить консультації з питань вступу на навчання та вибору спеціальності, що найбільш відповідає здібностям, нахилам і рівню підготовки вступників.

Деканати факультетів надають здобувачам вищої освіти всю необхідну інформацію, що стосується організації освітнього процесу, консультують щодо питань організації навчання.

Консультативна робота кафедр здійснюється відповідно до графіку консультацій, що розробляється на початку кожного семестру, затверджується завідувачем кафедри і розміщується на інформаційних стендах та інформаційних ресурсах кафедри.

Необхідну інформацію здобувачі вищої освіти також можуть отримати на сайті ТДАТУ та на сайтах кафедр.

Консультаційну підтримку щодо підбору необхідної літератури для підготовки індивідуальних завдань надають співробітники Науково-технічної бібліотеки ТДАТУ.

Відділ міжнародних зв’язків надає консультативну допомогу іноземним здобувачам вищої освіти щодо питань організації освітнього процесу у ТДАТУ, а також щодо питань життєзабезпечення іноземних громадян, які навчаються в університеті; працівникам ТДАТУ щодо оформлення документів, потрібних для закордонних відряджень; здобувачам вищої освіти, викладачам та співробітникам щодо оформлення документів, необхідних для навчання та стажування за кордоном.

Студентське самоврядування надає консультаційну допомогу здобувачам щодо прав та обов’язків, правил проживання та внутрішнього розпорядку у гуртожитку, поведінки на території університету; щодо проблем адаптації до студентського середовища; щодо питань організації і проведення просвітницьких, культурних, організаційно-виховних заходів; щодо питань етики та академічної доброчесності. Було зроблено акцент на наявності в університеті освітнього омбудсмена – Семенова М.

Психологічна служба ТДАТУ надає психологічну підтримку здобувачам вищої освіти з метою створення належних умов для забезпечення освітнього процесу. Служба здійснює індивідуальне психологічне консультування, що передбачає допомогу в знятті гострих негативних психічних станів та довготривалу роботу, спрямовану на зміну ставлення до власних проблем, розуміння їх природи, формування позитивного мислення тощо.

Деканом факультету АТЕ Івановою І. якою було зроблено наголос на тому, що кожен представник студентської спільноти має права та обов’язки, що регламентуються нормативними документами як  зовнішнього, так і внутрішнього рівня, враховуючи автономію університету. Зроблено акцент на наявності в університеті освітнього омбудсмена  М.Семенова, до функцій якого входить захист прав здобувачів вищої освіти та вирішення питань врегулювання конфліктних ситуацій щодо доброчесності освітнього процесу.

Інформаційний супровід:

заступник декана АТЕ ТДАТУ

з навчальної роботи доц. Тараненко Г.Г.

IMG_20200205_085533

IMG_20200205_085725 IMG_20200205_090126