4 Вже не перший рік поспіль освітній процес організовується в непростий час. Минулі роки – це глобальна пандемія Covid-19, цьогоріч – повномаштабна війна. Такі виклики самі по собі неабияк впливають на освітнє середовище.

   З метою організації і покращення освітнього процесу 8 вересня 2022 року відбулась онлайн-зустріч студентів факультету агротехнологій та екології з адміністрацією факультету: деканом та заступниками декана з організаційно-навчальної роботи та студентським самоврядуванням. Темою зустрічі стало обговорення важливих питань щодо навчання в складних умовах.

    Було проведено дві зустрічі. Перша на кураторській годині о 9:00 зі студентами спеціальностей: «Геодезія та землеустрій», «Екологія», «Цивільна безпека», «Садівництво та виноградарство». Друга зустріч на великій перерві о 12:20 зі студентами спеціальностей: «Агрономія», «Харчові технології» та «Готельно-ресторанна справа».

   Розмова була проблемна й відверта, студенти підготували питання, які їх цікавлять, та адресували їх декану та заступникам.

    Під час зустрічі були обговорені питання щодо формату навчання. Обговорили, зокрема  дистанційне навчання в асинхронному режимі, враховуючи всі обставини, в яких перебувають і студенти, і викладачі.

    Студентам були надані поради щодо самоорганізації та відповідальне ставлення до освітнього процесу, а саме:image_2022-12-16_14-39-06

  • Дистанційне навчання як форма самоосвіти.
  • Чому важко все встигати.
  • Як навчитися правильно розподіляти власний час:
  1. Плануйте кожен свій день
  2. Візьміть за правило щовечора письмово складати перелік усіх важливих та другорядних (але обов’язкових) справ, які необхідно зробити упродовж наступного дня. У міру їхнього виконання викреслюйте їх зі списку. Це наочно демонструватиме вашу ефективність, а також надасть відчуття впевненості у власних силах та вдоволення собою. При цьому важливо об’єктивно підходити до складання списку та не намагатися втиснути задачі, які фізично не можна  виконати упродовж дня.
  3. Складіть розклад дня
  4. Щовечора згадуйте, як пройшов ваш день. Аналізуйте, в яких моментах ви дарма згаяли час. Замислюйтесь над тим, що можна зробити, щоб упродовж дня встигати більше.
  5. Під час роботи та навчання вимкніть усі сповіщення

    Чи замислювались ви, скільки часу щоденно витрачаєте задарма – пусті теревеньки телефоном, безцільне гортання стрічки новин у фейсбуці, перегляд безглуздих відеороликів у соцмережах?  А між тим, це найбільші пожирачі часу та засоби прокрастинації.

    Хочете все встигати на дистанційці? Якнайкраще під час навчання та роботи вимкнути всі зайві сповіщення та поставити телефон у режим польоту. Не відволікайтесь на серфінг в інтернеті, сторонні думки, перегляд фільмів та інше. Концентруйтесь саме на тому, що робите у поточний момент. Відкладіть спілкування з друзями на час після того, як усі заплановані справи буде виконано.

  • Поради щодо самоорганізації.
  1. Для того, щоб усе встигати під час дистанційного навчання та максимально ефективно використовувати свій час, потрібна потужна сила волі, самоконтроль та реальна мотивація – чітке розуміння навіщо та задля чого виконується та чи інша справа.
  2. У свою чергу, чому так важливо навчитися виконувати поставлені перед собою завдання попри втомленість, небажання та будь-які сторонні фактори. Адже це вміння відмінно допоможе як зраз, так і в дорослому житті. Тож дистанційка – привід вже зараз набути життєво необхідних навичок!
  3. Пам’ятайте про відпочинок
  4. Якщо людина втомлена, про високу продуктивність не може бути мови. Тож необхідно слідкувати за тим, щоб вчасно робити перерви та перемикати увагу.
  • Чому важко все встигати. Самоконтроль та мотивація     Незважаючи на всі складнощі, факультет агротехнологій та екології підтримує комунікацію зі студентами, намагається допомагати розв’язувати проблеми, які виникають, докладає максимум зусиль для відновлення роботи всіх електронних сервісів для того, щоб забезпечити навчання в нинішніх умовах.

    Велике прохання до студентів: тримайте зв’язок із кураторами, працівниками деканату та органами студентського самоврядування. З будь-яких питань звертайтеся, будь ласка, до зазначених осіб.

    Дякуємо за взаєморозуміння та взаємоповагу.

За інформацією факультету агротехнологій та екології