21 листопада вся країна відзначає День Гідності та Свободи.

День Гідності та Свободи – особлива дата для кожного свідомого українця, для кожного справжнього патріота, адже саме в цей день найгостріше відчувається сила єдності та безмежна гордість за те, що наша Батьківщина багата на справжніх героїв з великим серцем і високим духом, спроможних захистити національну свободу та боротися за щасливе майбутнє прийдешніх поколінь.

До Дня Гідності та Свободи наукова бібліотека підготувала відео-презентацію «Україна. Незалежність. Гідність. Свобода». Українці у всі часи та понад усе цінували свою свободу. Через це воювати нам доводилось багато і часто. Хто б міг подумати, що брати до рук зброю українцям доведеться й у третьому тисячолітті? Відео-презентація – це коротка подорож сторінками історії боротьби України за свободу та незалежність.

Осторонь від барикад, тільки вже літературних, не залишаються українські письменники і журналісти. Менше ніж за рік після Революції Гідності в різних видавництвах вийшло близько двох десятків творів різноманітних жанрів. У презентації представлена добірка видань, «народжених» революціями, із фондів наукової бібліотеки: Дмитро Павличко «Вірші з Майдану», Надія Дичка «Знакове світло Майдану», Андрій Кокотюха «Вогняна зима», Антін Мухарський «Майдан (р)еволюція духу», Олексій Чупа «Казки мого бомбосховища», Наталія Костіна «Білет в одну сторону», Світлана Талан «Оголений нерв», тощо.

Ми – українці – свідомий і відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір. Ми подали історичний приклад того, як солідарність, братерство і взаємоповага між сотнями тисяч людей згуртовує їх довкола спільної мети. Український народ відчув потребу в єднанні, повірив у своє майбутнє і довів, що у нації, яка вийшла на Майдан і заявила, шо спроможна на захист своєї свободи, є велике серце і високий дух.

З Днем Гідності і Свободи!

Світлана Голодова,
завідуюча відділом НБ