30 листопада 2021 року викладачі кафедри комп’ютерних наук, зокрема завідувач кафедри Сергій ШАРОВ, взяли участь у вебінарі «Публікація статей у хижацьких виданнях: наслідки для дослідників та університетів». Захід був проведений у межах реалізації проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» (Academic IQ). Мова заходу – англійська.

Участь у заході була безкоштовна за умови попередньої регістрації. Вебірна був проведений на платформі Zoom. Спікером заходу були Діна ВЬОРТКІНА (Dr. Dina Vyortkina), директорка Офісу інформації та навчальних технологій Коледжу освіти Університету штату Флорида (Director of the Office of Information and Instructional Technologies in the FSU College of Education).

Слід зазначити, що актуальність публікацій Scopus та WOS спричинили значне зростання журналів, які маскуються під авторитетні видавництва та журнали та пропонують за відносно невелику плату опублікувати наукові дослідження. Такі хижацькі видання завдають шкоди дослідникам, закладам вищої освіти та видавництвам. Зважаючи на це, на вебінарі були розглянуті актуальні питання, що стосувалися наслідків публікації у хижацьких виданнях, за таким планом:

1. Загальна інформація
  2. Масштаб питання

◦ Відкритий доступ

◦ Хижацькі видання

1. Попереджувальні сигнали про хижацькі видання та журнали
  1. Наслідки для дослідників та університетів
  2. Як не стати жертвою
  3. Що можуть робити університети
  4. Наявні ресурси
  5. Запитання і відповіді

Про актуальність теми хижацьких журналів свідчить кількість учасників заходу, який було більше 200! Крім того, всім учасникам були надіслані матеріали вебірнару, а саме:

• презентацію, перекладену на українську мову;
  • покликання на запис вебінару українською та англійською мовою;
  • посилання на підбірку ресурсів на тему хижацьких видань, яку демонструвала лекторка під час доповіді.

Дякуємо організаторам заходу за якісну підготовку та корисні ресурси! Надалі також плануємо брати участь у різноманітних заходах, організованих за ініціативою проєкту Academic IQ.

Підготував доцент Сергій ШАРОВ