ие3Ефективність навчальної роботи здобувачів вищої освіти, позитивна мотивація до процесу навчання, успішність професійної діяльності після закінчення закладу вищої освіти багато в чому залежить від рівня психологічної адаптації студентства до нового середовища. Важливою складовою успішного навчального процесу є психологічна готовність до навчання, відповідність навчальної програми наявному освітньому рівню, кількість годин, які здобувач приділяє підготовці до занять і те, як він себе почуває у колективі закладу вищої освіти.

26 лютого 2020 р. на факультеті АТЕ проведено зустріч здобувачів вищої освіти з практичним психологом ТДАТУ Красулею Я.Г., яка зазначила, що робота психологічної служби університету спрямована на те, щоб допомогти студенту:

• пізнати краще себе (свій характер, здібності, можливості, тип особистості і т.д.);
  • навчитись розуміти себе і свої переживання та адекватно виражати почуття;
  • полюбити себе та життя;
  • позбутися страхів, переживань, відчуття самотності та інших неприємних відчуттів;
  • дізнатися як зберегти або відновити душевну рівновагу;
  • стати впевненим у собі, у своїх силах;
  • навчитись ставити цілі та досягати поставленої мети;
  • навчитись самостійно організувати навчальну діяльність та досягати успішних результатів;
  • навчитись розуміти інших людей та їх проблеми;
  • дізнатися як налагодити стосунки з оточуючими людьми та зберегти їх;
  • сформувати навички ефективного спілкування;
  • навчитись уникати конфліктів та «правильно» виходити з них;
  • знайти вихід із проблемної ситуації.

На зустрічі було також обговорено проблемні питання, з якими найчастіше зустрічаються здобувачі вищої освіти та надано практичні професійні поради щодо їх вирішення. Студенти брали активну участь в обговоренні та дякували за практичні поради.

Інформаційний супровід:

заступник декана АТЕ з НР Тараненко Г.Г.

пс1 пс2 пс3