Метою створення лабораторії бродильних виробництв було практичне виконання технологічних операцій, закріплення вивченого теоретичного матеріалу з дисципліни “Технологія бродильних виробництв” та проведення наукової роботи за темами, затвердженими планами для роботи наукових гуртків. Лабораторія складається із декількох підрозділів: первинної переробки сировини, Обробки проміжної продукції, витримки та зберігання готової продукції.

В лабораторії виконується вивчення сировини для виробництва спиртовмісних видів харчової продукції, проводиться переробка винограду білих та червоних сортів винограду за технологіями з настоюванням та без настоювання на меззі, які застосовуються для виробництва білих та червоних столових та міцних вин. Технологічні операції подрібнення, відділення сусла-самопливу та сусла пресових фракцій виконуються на обладнанні, придбаному кафедрою та встановленому у відповідних аудиторіях, які знаходяться в п’ятому та шостому корпусах. Контроль якості отриманих виноматеріалів виконується студентами із застосуванням лабораторного приладдя, хімічних реактивів в біохімічній лабораторії кафедри з наданням кваліфікованих консультацій викладачів та лаборантів кафедри.

Підрозділ технологічної обробки та  витримки виноматеріалів розташований у підвальному приміщенні п’ятого корпусу. Він оснащений стелажами для зберігання продукції.

Вивчаються також види, якість  сировини, технології виробництва, визначення якості готової продукції: пива, лікеро-горілчаних виробів, етилового спирту, безалкогольних напоїв та інших.

В планах кафедри – створення, облаштування меблями, необхідним посудом дегустаційної зали для визначення органолептичної оцінки якості харчової продукції, яка б відповідала діючим вимогам.