slajd1-580x435    Питання академічної доброчесності є дуже актуальним для студентів та співробітників факультету агротехнологій та екології Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного.

    5 жовтня 2022 року на плановому засіданні факультету агротехнологій та екології в онлайн форматі розглядались питання академічної доброчесності заступник декана з навчальної роботи Тараненко Галина Григорівна акцентувала увагу на запобіганні корупції та дотриманні академічної доброчесності під час навчання, написання курсових та дипломних робіт.

    Для викладачів факультету академічна доброчесність передбачає: посилання на джерела інформації у разі використання ідей, розробок, тверджень, відомостей; дотримання норм законодавства про авторське право і суміжні права; надання достовірної інформації про методики і результати досліджень, джерела використаної інформації та власну науково-педагогічну діяльність; контроль за дотриманням академічної доброчесності здобувачами вищої освіти; об’єктивне оцінювання результатів навчання.slajd2-580x435

    Обговорювали питання академічної доброчесності і зі здобувачами факультету, а саме» «Агрономія», «Садівництво та виноградарство», «Годезія та землеустрій», «Екологія», «Харчові технології», «Готельно-ресторанна справа», «Цивільна безпека». Відповідальність, чесність, точність, справедливість, колегіальність, прозорість, гуманність – це далеко не всі сукупні етичні принципи та фундаментальні цінності академічної доброчесності. Про них здобувачам вищої освіти нагадали представники деканату факультету АТЕ.

    Присутні обговорили питання сутності етичних принципів визначених Законом України «Про освіту», якими мають керуватися студенти та викладачі під час навчання, викладання та провадження наукової діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та наукових творчих досягнень.

    Студентів ознайомили з обов’язками учасників освітнього процесу, процедурою їх дотримання та можливими порушеннями. Протягом кураторських годин наводилися основні принципи академічної доброчесності, якими мають керуватися студенти в науковому середовищі.

    Основним інструментом дотримання академічної доброчесності у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного є Кодекс честі. Він встановлює загальні моральні принципи та правила етичної поведінки осіб, що працюють і навчаються в університеті, якими вони мають керуватись у своїй діяльності.

    Саме на молодь покладаються великі надії щодо утвердження і поширення високих етичних і моральних ідеалів та належних стандартів доброчесності, як у процесі навчання так і в науковій діяльності.

За інформацією заступників декана факультету АТЕ