Рисунок2    4 жовтня 2021 року в Таджикському університеті фінансів та економіки (м. Душанбе) у межах пілотного навчання за міжнародним освітнім проєктом Erasmus+ DigEco «Діджиталізація економіки як елемент сталого розвитку України і Таджикистану», де ТДАТУ є партнером, професор Університету прикладних наук (м. Гамбург, Німеччина) Марина Тропмен-Фрік провела лекцію на тему «Аналіз великих даних».

    У зустрічі активно взяли участь науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти факультету Агротехнологій та екології спеціальностей «Готельно-ресторанна справа», «Геодезія та землеустрій», «Харчові технології» та «Цивільна безпека».

     Цифрові тренди, які спостерігаються сьогодні охоплюють майже всі сфери життєдіяльності. На сьогодні виділяють наступні технології, які є найбільш впливовими на діджиталізацію економіки: інтернет речей і автоматизація виробництва; цифрове проектування і моделювання; технології віртуалізації: віддалений доступ, віддалений офіс і т. ін.; мобільні технології і крос-канальні комунікації. Згідно з дослідженням глобальних трендів діджиталізації, виділяють наступний рейтинг цифрових трендів: перше і друге місце в рейтингу займають мобільний зв’язок (Mobile Networks) і штучний інтелект (Artificial Intelligence), як базові технології, що забезпечують поточну хвилю цифровізації. Високе місце електронної комерції (E-commerce) в рейтингу спричинене високою інвестиційною активністю і великою кількістю угод у цьому сегменті.

     Діджиталізацію слід розглядається як тренд ефективного світового розвитку тільки в тому випадку, якщо цифрова трансформація інформації відповідає наступним вимогам: охоплює всі галузі – бізнес, науку, соціальну сферу і звичайне життя громадян та супроводжується ефективним використанням її результатів. Результати мають бути доступні користувачам (не тільки фахівцям, а й пересічним громадянам), користувачі цифрової інформації повинні мати навички роботи з нею. Перераховані вимоги діджиталізації як світового тренду розвитку економіки і суспільства, що забезпечують підвищення їх ефективності та якості, обов’язково враховуються при оцінюванні ступеня охоплення діджиталізацією різних країн. Виконання цих вимог є підтвердженням факту втягнення країни під вплив даного тренду, а ступінь їх виконання показує рівень включення країни в процес діджиталізації.

Інформаційний супровід:

заступник декана факультету АТЕ

з навчальної роботи Галина ТАРАНЕНКО

Рисунок1  Рисунок3 Рисунок4