photo_2020-02-19_11-29-28  Академічна доброчесність — це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.

  Питання академічної доброчесності, дотримання загальноприйнятих норм морально-етичної поведінки студентами та викладачами університету постійно підіймається кураторами та адміністрацією факультету АТЕ ТДАТУ під час спільних зустрічей з академічною групою.

     19 лютого 2020 року на кураторській годині факультету АТЕ відбулось обговорення питань академічної доброчесності зі студентами спеціальностей «Харчові технології» і «Готельно-ресторанна справа», «Геодезія та землеустрій», «Цивільна безпека». Заступник декана з організаційно-виховної роботи Шлєіна Л.І. ознайомила академічну спільноту зі змістом документів, які містять політику і стандарти дотримання академічної доброчесності в межах структурного підрозділу, а також ознайомла з документом, що визначає політику та стандарт дотримання академічної доброчесності у ЗВО – Кодексом честі.

     Під час виховної години відбулось обговорення особливостей дотримання академічної доброчесності здобувачами освіти що передбачає:

  • самостійне виконання навчальних завдань, завдань поточного та підсумкового контролю результатів навчання (для осіб з особливим освітніми потребами ця вимога застосовується з урахуванням їх індивідуальних потреб і можливостей);
  • посилання на джерела інформації у разі використання ідей, тверджень, відомостей;
  • дотримання норм законодавства про авторське право;
  • надання достовірної інформації про результати власної навчальної (наукової, творчої) діяльності.

    Також звернувся до молоді і студентський омбудсмен ТДАТУ Семенов Микита студент 21 групи спеціальності «Комп’ютерні науки» та ознайомив студентів з документами, які визначають алгоритм дій у разі виявлення проявів академічної не доброчесності наголосивши на тому, що якщо  виникли думки чи ідеї щодо поліпшення студентського життя, питання або проблеми, якщо студенти потребують поради чи реальної допомоги, є можливість анонімно звернутись до студентського омбудсмена.

    Наступним і досить важливим питанням для студентської молоді стало обговорення «Положення про порядок призначення виплати стипендії студентам ТДАТУ». Під час обговорення були розглянуті загальні положення, академічні стипендії в університеті, соціальні стипендії, підстави  для призначення соціальних стипендій, порядок використання коштів для надання матеріальної допомоги і заохочення в університеті. Детально розглянуто питання порядку формування академічного рейтингу та критерії рейтингу особистих досягнень студентів ТДАТУ.

Інформаційний супровід:

заступник декана з ОВР АТЕ Шлєіна Л.І.

photo_2020-02-19_11-29-27

photo_2020-02-19_11-29-27 (2)    photo_2020-02-19_11-29-30 photo_2020-02-19_11-29-31 (2) photo_2020-02-19_11-29-31