Протягом найкоротшого часу CLAAS заявив про себе як про важливого виробника тракторів. Широкий асортимент продуктів вражає і відповідає вимогам сучасного сільського господарства. Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного має договір з Товариством з обмеженою відповідальністю торгівельно виставковий центр “Агросс” про співпрацю та організацію філії кафедри МСТТ.

На сучасному етапі мова йде про залучення техніки компанії до навчання і практичної підготовки студентів та створення постійно діючої філії кафедри МСТТ. Для цього потрібна концентрація на кафедрі професійних викладацьких кадрів, методичної і матеріальної бази для вивчення і опанування сучасних технологій в поєднанні із практичним навчанням на виробництві.

19 листопада 2019 року старший викладач кафедри МСТТ Сергій Васильович Волков детально ознайомив викладачів кафедри з продукцією компанії «CLAAS» та її сучасними розробками. Велику зацікавленість викликала побудова принципових гідравлічних схем з відкритим та закритим центром, низького тиску, Load Sensing, гідрооб’ємні приводи, їх системи сервокерування, а також основи CAN Bus (будова та принцип дії, особливості застосування на практиці) і «Мехатроніки» (взаємодія між електрикою, гідравлікою та механікою), логіка побудови і дія машини.

Продемонстрував системний підхід компанії при виробництві машин: типи коробок зміни передач, що застосовуються сьогодні на тракторах, їх принцип дії, підготовку трактора до роботи (тиск в шинах, баластування, регулювання задньої навіски, лінія тяги трактора), систему вприскування палива дизельних двигунів, ступінь завантаження та перевантаження двигуна.

Завдяки світовому лідеру сільськогосподарського машинобудування – фірмі CLAAS, викладачі мали змогу ближче познайомитися з сучасними розробками, які в подальшому будуть використані у навчальному процесі підготовки фахівців.