24 квітня 2019 р. у ТДАТУ на кафедрі Мехатронні системи та транспортні технології була проведена зведена кураторська година на тему «Дзвони Чорнобиля».

У заході взяли участь студенти механіко-технологічного факультету 11АІ (куратор Мілаєва І.І.), 12АІ (куратор Болтянський О.В.) та 13 МБАІ (куратор Волошина А.А.).

Дуже цікаву бесіду провів старший викладач кафедри фізичного виховання та спорту – ліквідатор аварії на ЧАЕС Мілаєв Олександр Іванович.

В ніч з 25 на 26 квітня 1986 року в ході проведення на 4-му реакторі ЧАЕС експериментів, пов’язаних з режимами роботи турбогенератора, виникла великомасштабна з глобальними наслідками аварія. Драматизм Чорнобильської катастрофи не піддається ніякому виміру. Ядерному удару зазнавалися великі території, небезпека радіоактивного ураження загрожувала масам людей, всьому живому.

Особливу велич подвигу, який здійснили пожежні і працівники ЧАЕС 26 квітня 1986 року, надають дві обставини:

– пожежні і енергетики своїми діями відвернули страшну загрозу від мільйонів людей. Страшно уявити, які наслідки могли бути, якби герої Чорнобиля не ліквідували небезпеку, що насувалась. Ці люди виконували найбільш відповідальну роботу на нашій планеті. За значимістю ці дії невеликої за кількістю мужніх людей не мають собі рівних у людській історії;

– співробітники пожежної охорони і працівники АЕС, які боролись з вогнем і радіацією, виявили безмежний героїзм і надлюдські можливості в самому ядерному пеклі.