Нещодавно викладацькому складові та студентству спеціальності «Комп’ютерні науки»  було представлено навчальний посібник з дисципліни «Дослідження операцій» (автори професор Малкіна Віра, старший викладач Зінов’єва Ольга та старший викладач Мірошниченко Микола ).

У навчальному посібнику розглянуто методи розв’язання задач лінійного і дискретного програмування,  обґрунтовано симплекс-метод, теорію двоїстості, розглянуто транспортну задачу, методи вирішення задач цілочисельного програмування, представлено підхід для вирішення прикладних завдань, які основані на методах динамічного програмування. Навчальний посібник призначено для здобувачів вищої освіти, що навчаються за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки».

Вийшов в світ черговий  лабораторний практикум завідувачки кафедри комп’ютерних наук  Оксани Строкань  та старшого викладача цієї ж кафедри Миколи Мірошниченко «Управління ІТ-проєктами». Основні задачі лабораторного практикуму: виконання лабораторних робіт з творчим підходом до лекційного матеріалу; ознайомлення з функціональними можливостями пакету Місrosoft Рrоjесt; розуміння основних принципів управління проєктом; набуття навичок управління проєктом створення визначеної інформаційної системи або її фрагменту; набуття навичок аналізу проєктів в MS Project (аналіз критичного шляху проєкту та бюджету, аналіз і вирівнювання завантаження ресурсів в проєкті);  набуття навичок з оцінки діяльності і вартості розробки програмного забезпечення із використанням конструктивної моделі COCOMO.

Видання стане у пригоді як фахівцям, так і всім, хто цікавиться процесами управління ІТ-проєктів.

IMG_20210210_112431