На кафедрі МЕЗ під керівництвом завідувача доктора технічних наук, професора Панченко А.І. вже багато років проводиться робота з моделювання мехатронних систем, що використовуються в приводах сільськогосподарської техніки.

За допомогою програм  3Ds Max, КОМПАС-3D LT, SolidWorks на кафедрі студенти створюють моделі та анімаційні фільми, що імітують роботу вузлів гідромашин та агрегатів.

Але за останнє десятиліття сучасні технології зробили значний крок вперед. Тепер 3D моделювання отримало нову форму – 3D друк, переваги якого студенти механіко-технологічного факультету ТДАТУ починають оцінювати на практиці.

З метою покращення навчального процесу з дисциплін «Електрогідропривод мехатронних систем», «Трактори і автомобілі» та виконання науково-дослідних робіт на кафедру МЕЗ був придбаний сучасний 3D-принтер. Це дозволить на практичних заняттях будувати реальні об’єкти по створених на комп’ютері зразку їх моделі.

Технологія 3D друку  дозволяє створювати об’єкти будь-яких форм з широкого набору матеріалів з різними властивостями. Для друку використовується екологічно чистий пластик. Для того, щоб створити модель вручну може знадобитися кілька тижнів або навіть місяців, залежно від складності виробу, в той час як 3D-принтер може виконати все значно швидше.

  DSCF6191 DSCF6192 DSCF6193DSCF6160DSCF6194 DSCF6164