В сучасних умовах розвитку на Україні ринкових відносин, ринку праці, нових форм власності, безробіття і конкуренції, своєчасний і обґрунтований вибір молоддю професії, навчального закладу, набуває все більшого економічне і соціальне значення.

Успішний вибір професії в значній мірі визначає результати праці, рівень добробуту, сприяє реалізації особистісного потенціалу, а держава отримує максимальну віддачу. Якщо вибір професії молодою людиною зроблено необґрунтовано, помилково, то це може вплинути на якість його навчання у ЗВО, і в значній мірі знизити його конкурентоспроможність на ринку праці.

Ключова мета проведення профорієнтаційної роботи викладачів університету – залучення випускників шкіл до вступу в ТДАТУ.

Тому 12 березня 2020 року викладачі кафедри МСТТ доцент Болтянський О.В., старший викладач Мілаєва І.І. та студент МТФ Кумша Усеін (24 САІ група) виїхали до К.-Дніпровського району.

Під час поїздки викладачі провели II тур Всеукраїнської олімпіади ТДАТУ з української мови та літератури для випускників 2020 року у 6 школах району: Водяньська ЗОШ №2, Дніпровська ЗОШ №1, Дніпровська ЗОШ №2, Благовіщенська ЗОШ, Великознам’янська ЗОШ№1 та Нововодянська ЗОШ.

Під час зустрічі були роздані інформаційні буклети, матеріали про навчання за всіма напрямами підготовки, які здійснюються в університеті, наголошено про особливості вступної кампанії 2020.

Вдалий вибір професії – одна з головних складових і умов становлення особистості, усвідомлення своєї значимості в соціумі.