Науково-дослідна робота студентів – це пошукова діяльність наукового характеру, у результаті якої суб’єктивне пізнання дійсності набуває певної об’єктивної теоретичної і практичної значущості і новизни.

Науково-дослідна діяльність студентів в позанавчальний час сприяє творчій самореалізації особистості згідно з її індивідуальними можливостями, доповнює процес їхнього професійно-творчого розвитку, при цьому виокремлюється науково-дослідна діяльність, що доповнює навчальний процес і науково-дослідна діяльність, що здійснюється паралельно навчальному процесу. Наукова діяльність, що доповнює навчальний процес, передбачає залучення студентів до участі в роботі наукових конференцій і семінарів, олімпіад та конкурсів.

Дослідна робота є також ефективним засобом об’єктивного вияву обдарованої студентської молоді, реалізації її творчих здібностей, стимулювання потреби у творчому оволодінні знаннями, активізації навчально-пізнавальної діяльності.

Результатами роботи наукового гуртка «Застосування альтернативних  палив у ДВЗ»  (План роботи гуртка), керівник – доцент Олег Болтянський стали підготовлені доповіді на II Міжнародну науково-практичну конференцію «Технічне забезпечення інноваційних технологій в агропромисловому комплексі»: Шершенівська А.А. «Аналіз вентиляторів для системи рідинного охолодження турбодизеля», Білоножко В.В. «Конструктивні особливості та робота газобензинових двигунів із турбонаддувом»; Шардін В.С. «Поліпшення техніко-економічних показників газових двигунів застосуванням газотурбінного наддуву»; Марков Б.О. «Використання аміаку як носія водню в якості палива для двигунів внутрішнього згоряння» та Ускова С.О. «Напрями удосконалення форсунок сучасних дизельних двигунів».

Матеріали було викладено на обговорення на сайті конференції в розділі «Матеріали конференції», а їх автори отримали сертифікати учасників.

За результатами роботи конференції було сформовано Програму ІІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції «Технічне забезпечення інноваційних технологій в агропромисловому комплексі» та видано Збірник Матеріалів конференції.