Патенти – це унікальне джерело технічної інформації, найбільш класифікована і сама оновлена добірка технічних документів, яка містить інформацію про нові рішення практично у всіх галузях науки та техніки.

Цифрова патентна бібліотека – організована спеціалізована електронна колекція інформації щодо патентів на об’єкти права інтелектуальної власності, а саме: винаходи, корисні моделі та промислові зразки.

Звичайна практика патентних досліджень передбачає звернення до баз даних національних патентних відомств, що доступні через інтернет. Для цього необхідно знати клас за міжнародною, або національною класифікацію патентів, та ключові слова.

Незважаючи на всі переваги патентної інформації, вона ще використовується недостатньо. Нехтують патентною інформацією в основному через її великий обсяг, недостатнє володіння іноземними мовами та труднощі у користуванні пошуковими базами.

10 жовтня в науковій бібліотеці університету зустрічали магістрів-дослідників 15 МБАІ та студентів 23 САІ групи механіко-технологічного факультету разом з викладачами – доцентом кафедри МСТТ Болтянським О. В. та доцентом кафедри ТСС АПК Болтянським Б.В.

Фахівці бібліотеки надали вичерпну інформацію про можливість використання інструментів пошуку пошукової системи Цифрової патентної бібліотеки; про визначення класів Міжнародних класифікацій (Міжнародної патентної класифікації, Міжнародної класифікації промислових зразків); складання ефективного пошукового запиту; проведення різних видів патентно-інформаційного пошуку та розповіли про Державне підприємство “Український інститут інтелектуальної власності” (Укрпатент) – інституційну складову державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні.