«Ділова іноземна мова» (073 «Менеджмент»)

Спеціальність:
073 «Менеджмент»
СВО:
Магістр
Курс:
1

Мета курсу – формування у студентів необхідної комунікативної спроможності у сферах ділового спілкування в усній і письмовій формах, а також вдосконалення вже набутих на попередньому етапі навчання загальних комунікативних компетенцій.
Завдання курсу – набуття навичок володіння усним монологічним і діалогічним мовленням в межах тематики ділової англійської мови; опрацювання новітньої автентичної інформації; складання англійською мовою електронних листів, звітів, статей, есе, реклам, оглядів на вебсайти та службових документів.
В результаті навчання ділової англійської мови студент повинен
знати: лексичний матеріал за темами ділового спілкування; продуктивний граматичний матеріал студентів немовних закладів освіти, до якого включено: система часів дієслів, модальні дієслова, ступені порівняння прикметників.
вміти:
– розуміти розгорнуте мовлення за темами ділового спілкування стандартною мовою у нормальному темпі;
– читати й розпізнавати з високим рівнем самостійності широкий діапазон термінології зі сфери ділового спілкування;
– брати активну участь у розгорнутих бесідах і дискусіях, обґрунтовуючи свої погляди;
– робити презентації з кола тем ділової англійської мови; писати відповідним стилем різні типи ділових документів та листів;
– застосовувати способи формування та формулювання думок з граматичної точки зору, використовувати можливості різноманітних ресурсів;
– знаходити й опрацьовувати нову текстову, графічну, аудіо- та відео- інформацію з англомовних джерел та використовувати її для вирішення завдань, пов’язаних з майбутньою професійною діяльністю;
– демонструвати міжкультурне розуміння, спираючись на вже набуті на попередньому етапі навчання знання у певному професійному контексті, перекладати англомовні тексти зі спеціальності рідною мовою, користуючись двомовними термінологічними та електронними словниками й програмним забезпеченням перекладацького спрямування.
бути ознайомленим: з вимогами до володіння іноземними мовами відповідно до Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти для рівня магістра В2.
Результати навчання (з урахуванням soft skills)
У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен оволодіти наступними компетентностями:
Інтегральна компетентність:
Здатність розв’язувати складні спеціалізовані завдання та проблеми у сферах підприємницької, торговельної та біржової діяльності або в процесі навчання, що передбачає застосування теорій та методів організації і функціонування підприємницьких, торговельних, біржових структур і характеризується комплексністю та невизначеністю умов.
Загальні компетентності:
ЗК5. Здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів)
Спеціальні (фахові) компетентності
СK 3. Здатність до саморозвитку, навчання впродовж життя та ефективного самоменеджменту;
СK 5. Здатність створювати та організовувати ефективні комунікації в процесі управління;
Результати навчання
РН 2. Ідентифікувати проблеми в організації та обґрунтовувати методи їх вирішення
РН 7. Організовувати та здійснювати ефективні комунікації всередині колективу, з представниками різних професійних груп та в міжнародному контексті
РН 9. Вміти спілкуватись в професійних і наукових колах державною та іноземною мовами;
РН 11. Забезпечувати особистий професійний розвиток та планування власного часу.
Soft skills:
– комунікативні навички: письмове, вербальне й невербальне спілкування; уміння грамотно спілкуватися по e-mail; вести суперечки і відстоювати свою позицію, спілкування в конфліктній ситуації; навички створення, керування й побудови відносин у команді.
– уміння виступати привселюдно: навички, необхідні для виступів на публіці; проводити презентації.
– керування часом: уміння справлятися із завданнями вчасно.
– гнучкість і адаптивність: гнучкість, адаптивність і здатність мінятися; уміння аналізувати ситуацію, орієнтування на вирішення проблем.
– лідерські якості: уміння спокійне працювати в напруженому середовищі; уміння ухвалювати рішення; уміння встановлювати мету, планувати.
– особисті якості: креативне й критичне мислення; етичність, чесність, терпіння, повага до оточуючих.

 

Робоча програма (М1, І семестр)

Силабус з дисципліни «ДІМ (англ.)» спеціальності «Менеджмент»

Перелік рекомендованої літератури

Перелік методичних вказівок з ДІМ (англ.)

 


«Ділова іноземна мова (Французька)» для ЗВО «Магістр» зі спеціальності 073 «Менеджмент»
Мета курсу – розвиток у студентів магістратури діяльної професійно орієнтованої франкомовної міжкультурної комунікативної компетенції у ситуаціях ділового спілкування, які передбачають формування та розвиток навичок та активізацію вмінь автономного навчання.
Завдання курсу – набуття навичок та розвитку вмінь практичного володіння професійно-орієнтованої французької мови для ділового спілкування в інтегрованих видах мовленнєвої діяльності в обсязі тематики, зумовленої потребами сфери майбутньої діяльності (особистої, публічної, професійної, освітньої), шляхом опрацювання новітньої автентичної інформації з ділової документації., складання ділових документів і листів французькою мовою.
У результаті навчання ділової французької мови здобувачів ступеня вищої освіти «Магістр» повинен знати:
– основну іншомовну ділову професійну термінологію, принципи розробки стратегій подальшого самостійного вивчення найбільш поширених іноземних мов;
– лексичний матеріал за темами ділового спілкування;
– продуктивний граматичний матеріал: загальна характеристика частин мови, система часів дієслів, типи питальних речень, пасивний стан дієслів, особливості вживання дієслів у пасивному стані, узгодження часів, модальні дієслова та їх еквіваленти, не особові форми дієслова, складнопідрядні речення; зокрема: L’impératif des verbes; Les périphrases factitives avec le verbe faire; Le passé composé du verbe faire; Le présent du subjonctif; Les périphrases avec le verbe laisser; Les formes impersonnelles; Les verbes transitifs et intransitifs. Les locutions verbales; Les prépositions; Les locutions prépositionnelles; Le participe passé; Le participe présent; L’adjectif verbal; Le gérondif.
вміти: розуміти розгорнуте мовлення за темами ділового спілкування стандартною мовою у нормальному темпі; читати й розпізнавати з високим рівнем самостійності широкий діапазон термінології зі сфери ділового спілкування; брати активну участь у розгорнутих бесідах і дискусіях, обґрунтовуючи свої погляди; робити презентації з кола тем ділової французької мови; писати відповідним стилем різні типи ділових документів та листів (резюме, автобіографію, електронні повідомлення, ділові листи, меморандуми); застосовувати способи формування та формулювання думок з граматичної точки зору, використовувати можливості різноманітних ресурсів; знаходити нову текстову, графічну, аудіо- та відео-інформацію в іноземних та галузевих матеріалах (у друкованому та електронному вигляді), користуючись відповідними пошуковими методами та термінологією; аналізувати іноземні джерела інформації, необхідні для виконання професійних завдань та прийняття рішень, пов’язаних з професійною діяльністю; робити презентації з ділової французької мови; перекладати франкомовні тексти професійного спрямування рідною мовою; готувати публічні виступи з проблем, пов’язаних з професійною діяльністю.

Робоча програма з ДІМ (французька)

Перелік рекомендованої літератури