«Іноземна мова» (131 «Прикладна механіка»)

Спеціальність:
131 "Прикладна механіка"
СВО:
Бакалавр
Курс:
3
4

Мета дисципліни – формування у студентів іншомовної комунікативної компетенції у всіх видах іншомовної мовленнєвої діяльності (читанні, говорінні, аудіюванні, письмі), а також вдосконалення вже набутих на попередньому етапі навчання загальних комунікативних компетенцій, а також формування іншомовної комунікативної компетенції з англійської мови професійного спрямування.

Завдання дисципліни набуття навичок практичного володіння іноземною мовою професійного спрямування у різних видах мовленнєвої діяльності в обсязі тематики, зумовленої потребами сфер майбутньої професійної діяльності та вдосконалення вмінь через опрацювання новітньої автентичної інформації. 

Об’єктом навчальної дисципліни є іноземна мова (англійська).

Предметом навчальної дисципліни є англомовна комунікація у академічній та особистій сфері.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен оволодіти наступними компетентностями: 

Інтегральна компетентність:

здатність особи розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми проектування, експлуатації, обслуговування технологічного обладнання і загальні проблеми галузевого машинобудування, що передбачає застосування теорій машинобудування та методів технічних наук і характеризується комплексністю та невизначеністю умов.

Загальні компетентності:

  • здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу.
  • та розуміння предметної області та розуміння професійної діяльності.
  • здатність працювати в команді.
  • визначеність і наполегливість щодо поставлених завдань і взятих обов’язків.
  • навички використання інформаційних і комунікаційних технологій.
  • здатність діяти соціально відповідально та свідомо.
  • здатність реалізувати свої права і обов’язки як члена суспільства, усвідомлювати цінності громадянського (вільного демократичного) суспільства та необхідність його сталого розвитку, верховенства права, прав і свобод людини і громадянина в Україні. 

Спеціальні (фахові) компетентності спеціальності

  • здатність аналізу матеріалів, конструкцій та процесів на основі законів, теорій та методів математики, природничих наук і прикладної механіки.
  • здатність робити оцінки параметрів працездатності матеріалів, конструкцій і машин в експлуатаційних умовах та знаходити відповідні рішення для забезпечення заданого рівня надійності конструкцій і процесів, в тому числі і за наявності деякої невизначеності.
  • здатність здійснювати оптимальний вибір технологічного обладнання, комплектацію технічних комплексів, мати базові уявлення про правила їх експлуатації.
  • здатність використовувати аналітичні та чисельні математичні методи для вирішення задач прикладної механіки, зокрема здійснювати розрахунки на міцність, витривалість, стійкість, довговічність, жорсткість в процесі статичного та динамічного навантаження з метою оцінки надійності деталей і конструкцій машин.
  • здатність до просторового мислення і відтворення просторових об’єктів, конструкцій та механізмів у вигляді проекційних креслеників та тривимірних геометричних моделей.
  • здатність представлення результатів своєї інженерної діяльності з дотриманням загальноприйнятих норм і стандартів.
  • здатність застосовувати методології, технології та інструментальні засоби для управління процесами життєвого циклу, інформаційних технологій і дизайну відповідно до вимог замовника.
  • здатність застосовувати методику концептуального проектування об’єктів дизайну з урахуванням функціональних, технічних, технологічних, екологічних та естетичних вимог.
  • знання вимог до проектування типологічного комплексного об’єкту, комплексного проектування типологічних систем зі складною багаторівневою структурою.
  • формування навичок розробки проектної концепції; розгляд системи проектної культури дизайну.

Результати навчання:

  • застосовувати нормативні та довідкові дані для контролю відповідності технічної документації, виробів і технологій стандартам, технічним умовам та іншим нормативним документам.
    знати та розуміти суміжні галузі (механіку рідин і газів, теплотехніку, електротехніку, електроніку) і вміти виявляти міждисциплінарні зв’язки прикладної механіки на рівні, необхідному для виконання інших вимог освітньої програми.
  • вільно спілкуватися з професійних питань усно і письмово державною та іноземною мовою, включаючи знання спеціальної термінології та навички міжособистісного спілкування.
    мати сучасні уявлення про засоби професійного дизайнерського мислення, яке поєднує сукупність важливих якостей образності, системності, креативності та інноваційності; обирати доцільний та відповідний поставленому завданню метод проектування.
  • впроваджувати сучасні уявлення про формування процесу дизайн-проектування, головні проектні етапи та методики виконання їх складових, що забезпечують послідовне та якісне виконання проекту

Soft skills:

– комунікативні навички: письмове, вербальне й невербальне спілкування;

– уміння грамотно спілкуватися по e-mail; вести суперечки і відстоювати свою позицію, спілкування в конфліктній ситуації;

– навички створення, керування й побудови відносин у команді.

– уміння виступати привселюдно: навички, необхідні для виступів на публіці; проводити презентації.

– особисті якості: креативне й критичне мислення; етичність, чесність, терпіння, повага до оточуючих. 

Міждисциплінарні зв’язки. Дисципліна  «Іноземна мова (англійська)» пов’язана з циклом гуманітарних дисциплін наукової та професійної підготовки здобувача ОС «Бакалавр», зокрема з дисциплінами «Іноземна мова (поглиблений курс), «Іноземна мова (за професійним спрямуванням)», «Ділова іноземна мова» і ґрунтується на раніше отриманих студентами знаннях та практичних навичках іншомовного спілкування.

 

Робоча програма (3 курс, 5 семестр)

Робоча програма (3 курс, 6 семестр)

Робоча програма (4 курс, 7 семестр)

Робоча програма (4 курс, 8 семестр)

Література

Силабус