Серед найбільш складних проблем docent-tss-apk-uchast-v-obhovorenni-problematyky-enerhoefektyvnosti-ta-enerhozberezhennja-apk-2019аналізу сучасних економічних механізмів енергозбереження (як для світової, так і для вітчизняної аграрної сфери) є, по-перше, забезпечення комплексного підходу до сфери енергозбереження, по-друге, аналіз і оцінка енергоефективності провідних аграрних галузей, по-третє, розробка рекомендацій щодо вдосконалення економічних структур і механізмів енергозбереження із врахуванням специфіки сільськогосподарського виробництва. Вирішення вищеназваних проблем передбачає обґрунтування сучасних вимог до енергозберігаючих аграрних технологій і обладнання світового рівня.

Вирішення загальнодержавних проблем в сільському господарстві і пов‘язаних з ним галузей можливе на основі широкого впровадження новітніх економічних механізмів і моделей енергозбереження. Значення економічних механізмів і моделей енергозбереження, а також моделей їх адаптації як засобу прискорення інноваційного розвитку світового сільського господарства і АПК України, підсилюється тим, що енерго- і ресурсозберігаючі технології охоплюють практично всі галузі і підгалузі аграрної сфери найбільш розвинутих країн світу.

З 19 по 20 грудня 2019 року в Білоруському державному аграрному технічному університеті (м. Мінськ) проходила Міжнародна науково-технічна конференція “Энергосбережение – важнейшее условие инновационного развития АПК”. На конференції з доповіддю «Использование электроэнергии в процессах производства продукции отрасли животноводства»  в секції «Нетрадиционные и возобновляемые источники энергии в АПК» виступив доцент кафедри МСТТ Болтянський О.В. За результатами роботи конференції опубліковані тези доповідей.