Організація та розвиток інноваційного процесу має визначальний вплив на забезпечення конкурентоспроможного виробництва сільськогосподарської продукції як на внутрішньому, так і на зовнішньому продовольчих ринках. Це особливо актуально в сучасних умовах господарювання. Науково обґрунтована державна інноваційна політика може сприяти науково-технічному прогресу, переходу на інноваційну модель розвитку аграрних підприємств.

Інноваційний розвиток є процесом інтенсивного відтворення людських, виробничих, фінансових та земельних ресурсів через впровадження нової техніки та технологій, продукції, послуг, організаційно-економічних рішень виробничого, адміністративного і комерційного характеру.

Сучасне сільське господарство має функціонувати на новій організаційній, економічній та технологічній основі, представляючи собою інтегровану виробничо-технологічну систему функціонально взаємопов’язаних підприємств, галузей і сфер, об’єднаних спільною кінцевою метою – забезпечення населення продовольством в необхідних розмірах і за доступними цінами. Подальший розвиток сільського господарства України передбачає впровадження нових технологій, розробок, нових способів виробництва, виробництво нової якісної продукції, розвиток і нарощування інфраструктури. Такий розвиток можливий лише за умови тісної співпраці держави, науково-дослідних установ та сільськогосподарських виробників з метою реалізації комплексної інноваційної політики.

26 грудня 2019 року в Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного проходила ІІ Міжнародна науково-практична конференція «СУЧАСНІ ШЛЯХИ РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА: ТЕНДЕНЦІЇ ТА ІННОВАЦІЇ». У роботі конференції прийняли участь завідувач кафедри МСТТ професор Панченко А.І., професор Волошина А.А., доцент Болтянський О.В., доцент Стефановський О.Б., старший викладач Мілаєва І.І.  та асистент Панченко І.А. Детальніше…