Відповідно до «Державного стандарту освіти» в Україні обов’язковим елементом освітньо-професійної підготовки студентів закладів вищої освіти є практична підготовка – один із важливих компонентів формування загальних і фахових компетентностей майбутніх фахівців.

Науково-дослідна практика магістрів є обов’язковим компонентом освітньо-професійної програми для здобуття кваліфікаційного рівня магістра і має на меті набуття студентом професійних навичок та вмінь здійснення самостійної науково-дослідної роботи. Вона спрямована на закріплення теоретичних знань, одержаних студентами під час навчання, набуття і удосконалення практичних навичок і умінь у процесі професійної діяльності, розвиток у студентів здатності компетентного прийняття рішень у виробничих ситуаціях, оволодіння сучасними методами та формами науково-дослідної діяльності.

23 вересня 2020 року на кафедрі МСТТ проходила звітна конференція за результатами проходження здобувачами вищої освіти освітнього ступеня «Магістр» спеціальності 208 «Агроінженерія» науково-дослідної практики. На конференції були присутні голова комісії – завідувач кафедри МСТТ професор Анатолій Панченко, члени комісії професор Анжела Волошина, доцент Олег Болтянський та викладачі кафедри. Запрошені заступник декана механіко-технологічного факультету доцент В’ячеслав Мітін та завідувач виробничої практики університету  Юрій Якунічев.

Учасники конференції заслухали звіти, які супроводжувалися презентаціями у форматі Power Point, переглянули й обговорили захист індивідуальних та науково-дослідних завдань, проаналізували результати практики загалом. Відмітили достатньо високий рівень фахової підготовки магістрів, які продемонстрували високий рівень знань, сталі вміння й навички.