Сьогодні роботодавці бачать ідеального тракториста з досвідом роботи з сільгосптехнікою, в тому числі іноземних брендів. Це є однією із головних вимог сучасного ринку праці. Але купити новий трактор – півсправи. Необхідно навчитися правильно його експлуатувати і обслуговувати для досягнення максимальної ефективності.

У поточному навчальному році кафедра МСТТ отримала новий сучасний трактор YTO EX 1304, який виготовляється на основі моделей всесвітньо відомої компанії FIAT на заводі First Tractor Co.LTD (YTO). Головною рисою трактора є органічне поєднання потужності, економічності і комфорту. Він має потужний 6-циліндровий з водяним охолодженням, 4-тактний 130 к.с. дизельний двигун, відрізняється високою надійністю, стійкістю до перевантажень і перегріву.

Навчання керуванню тракторами здобувачів вищої освіти проводяться на кафедрі МСТТ з метою закріплення знань, вмінь, отримання необхідних професійних навичок практичного водіння та отримання посвідчення тракториста-машиніста категорій А1, А2 та В1.

Здобувачі вищої освіти 22, 23 САІ, 31 АІ груп механіко-технологічного факультету спеціальності 208 «Агроінженерія» та 11 АГ групи факультету агротехнологій та екології спеціальності 201 «Агрономія» під керівництвом старшого викладача Ірини Мілаєвої та старшого викладача Сергія Волкова навчаються керувати сучасними тракторами. Спочатку викладачі розповідають про особливості конструкції трактору та його експлуатації, роз’яснюють нюанси налаштувань. А потім студенти мають можливість закріпити отримані знання безпосередньо на тракторі.

Навчання проходить динамічно та корисно для кожного здобувача вищої освіти, адже це неоціненний досвід, який допоможе їм у майбутньому.

Доцент кафедри МСТТ

Олег БОЛТЯНСЬКИЙ