1

Садівництво та виноградарство є найбільш інтенсивною і складною галуззю аграрного виробництва, яка потребує більш специфічних технологій, систем машин і робочої сили високої кваліфікації. Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного розташований в зоні інтенсивного садівництва та здійснює підготовку кваліфікованих кадрів зі спеціальності «Садівництво та виноградарство». Для успішної реалізації даної освітньої програми запрошуються не лише вітчізнані, а й світові експерти та ментори.

Університет звернувся з заявою на отримання експертної допомоги до Служби старших експертів (Senior Experten Service) щодо підвищення рівня практичної та теоретичної підготовки майбутніх фахівців в галузі садівництва та виноградарства, впровадженні міжнародного досвіду в реалізації освітньої програми.

21 вересня відбулася он-лайн зустріч представників кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії з експертом професором Dr. Gerhard Flick за сприяння та участі відділу міжнародних зв’язків ТДАТУ та координаторів міжнародних проектів SES (Катерини Коробової, Евгенії Краус, Олексія Назаренко).

В ході бесіди було окреслено коло спільних інтересів, висловлені основні напрямки подальшої роботи та сформульовані проектні цілі і задачі. Червоною лінією проходила думка про необхідність модернізації освітньої програми «Садівництво та виноградарство», запровадження сучасних европейських освітніх стандартів з метою ефективної адаптації випускників до умов ведення аграрного бізнесу, як на вітчизняному ринку праці, так і в країнах Европи і світу. На нашу думку участь експертів грантового проекту  SES допоможе не лише посилити міжнародне співробітництво ТГАТУ з закордонними партнерами, але буде сприяти розвитку економіки південно-східного регіону України.

За матеріалами зав. каф-ри плодоовочівництва,

виноградарства та біохімії, доц. М. О. Колеснікова

21