ауковці Таврійського державного агротехнологічного університету, зокрема і кафедри харчових технологій та готельно-ресторанної справи, постійно шукають шляхи реалізації свого творчого потенціалу. Звичайно, що складно планувати та здійснювати дослідження не маючи власної матеріальної бази. Втім, дружні багаторічні стосунки з іншими закладами вищої освіти, академічними інститутами та закордонними колегами дозволяють нам знаходити лабораторні та виробничі потужності, для практичної апробації наукових гіпотез та проведення запланованих аналізів. Окремою важливою задачею стоїть необхідність публікацій отриманих результатів в закордонних журналах. Такі статі не тільки доводять нашу незламність, вони є підтвердженням високого творчого рівня українських дослідників, які здатні вирішувати нагальні наукові питання  навіть в критичних умовах. Ми вдячні за глибоку підтримку нашим друзям зі Swedish University of Agricultural Sciences, зокрема Associate Professor Galia Zamaratskaia – керівнику проєкту «LEARNSAVE, Learning under attacks – sustainable education at risk in Ukrainian universities», який фінансується Swedish Institute (Svenska Institutet, project number 01236/2023). Вона організувала та провела онлайн курс “How to write and publish a scientific paper in international journal”- Академічна грамотність у підготовці наукових публікацій світового рівня. Методологія створення наукової статті та академічна доброчесність. Лектор логічно та послідовно висвітлила особливості та написання наукової статті та процесу підготовки публікації у журналах, які входять до наукометричної бази Scopus. Впродовж чотирьох зустрічей в період 21 по 26 березня професор Замарацька на власних прикладах розповіла про складності пошуку журналів з високим імпакт-фактором, про існуючу проблему «хижих» журналів, та поділилась досвідом формування назви та ключових слів, які дозволяють значно підвищити цікавість інших дослідників до опублікованої статті. Особливо цікавою була тема академічного плагіату та етичності використання даних.  Лекції пані Галі були наповнені творчою наснагою та глибоким практичним досвідом, вона люб’язно надала свої презентації для подальшого опрацювання з тими, хто не зміг бути присутнім на курсі. Приємно, що всім учасникам зустрічей: науковцям, викладачам, аспірантам та магістрам було сформовано іменні сертифікати. Маємо надію на подальший розвиток плідних відносин зі шведськими університетами, які впевнено підтримують українську науку у цей скрутний для країни час.

28.03.24                                             Ірина Бандура, доцент каф. ХТГРС