Гарбуз у всьому світі визнаний цінною овочевою культурою з високою врожайністю та рентабельністю. Гарбуз – це ціла аптека з набором цілющих вітамінів та мікроелементів. Це джерело здоров’я та краси. Гарбуз – це справжній король осіннього врожаю на Україні. Під такими тезами 14 листопада 2018 р. у Ліцеї № 19 Мелітопольської міської ради була проведена Науково практична конференція «Гарбуз, як сільськогосподарська культура та невід’ємна складова етнокультурного побуту українців» в рамках проведення Свята гарбуза.

На запрошення адміністрації ліцею в конференції прийняла участь кафедра плодоовочівництва, виноградарства та біохімії. З привітальними словами виступили Мельник Світлана Володимирівна, директор ліцею № 19 та Колесніков М.О., завідувач кафедри, доцент.

Далі слово було надано студентам 2-го курсу спеціальності Садівництво та виноградарство Морару Віолетті та Радошкевічу Віталію, які представили презентацію та доповідь на тему «Світ гарбузів». На конференції виступили учні 8 – 11 класів з тематиками присвяченими ролі гарбузів у народній та традиційній медицині, застосування гарбузів в кулінарії та косметології, різні цікаві факти про гарбузи.

Також, студенти ТДАТУ продемонстрували учням старших класів реальні плоди гарбузових рослин від типових гарбузів різних розмірів та кольорів, цукінні, патисонів до екзотичної ангурії, лагенарії, люфи. З продемонстрованих відеофільмів учні дізналися про те, як же зараз збирають гарбузи у полі, які рекорди поставили овоці та гарбузи в світі. Звичайно з великою зацікавленістю був зустрічений відеоролік про спеціальність Садівництво та виноградарство в ТДАТУ.

На підсумок учасники конференції висловили побажаня про подальшу творчу співпрацю в напрямку популяризації здорової їжі та споживання натуральних екологічно чистих овочів та фруктів, популяризації здорового образу життя.

IMG_5291 IMG_5244 IMG_5246 IMG_5257 IMG_5258 IMG_5261 IMG_5264 IMG_5271 IMG_5278 IMG_5279 IMG_5290