Відповідно до Закону України «Про вищу освіту» науково-методичне забезпечення навчальної діяльності має відповідати стандартам вищої освіти, де передбачено використовувати навчально-методичну документацію, навчальну та наукову літературу.

Акредитаційні нормативи й вимоги до надання освітніх послуг передбачають наявність навчально-методичного та інформаційного забезпечення вищої освіти – навчальних та довідкових видань.

Уміння створювати зрозумілі студентам навчальні тексти – обов’язкова компетенція викладача вищої школи.

Навчальна література, перш за все, має бути зрозумілою. Нерозуміння навчальної інформації породжує в студента негативні емоції, що блокують мислення, бажання вчитись, уповільнює розвиток інтелекту, гальмує розвиток творчих здібностей.

Для забезпечення здобувачів вищої освіти необхідним обсягом навчальної літератури науково-педагогічні працівники кафедри МСТТ займають активну позицію щодо написання і видання підручників, посібників, конспектів лекцій, лабораторних практикумів, які мають за мету задовольнити зростаючі потреби в літературі, що висвітлює сучасні тенденції розвитку агропромислового комплексу.

12 грудня 2019 року на кафедрі МСТТ відбулася презентація посібника-практикуму з навчальної дисципліни «ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНІЧНОГО СТАНУ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ» для здобувачів ступеня вищої освіти «Магістр» зі спеціальності 208 «Агроінженерія». Автори професор Панченко А.І., професор Волошина А.А., доцент Болтянський О.В., старший викладач Мілаєва І.І.

У презентації посібника взяли участь студенти, викладачі кафедри, працівники наукової бібліотеки ТДАТУ. Автори посібника ознайомили присутніх зі змістом видання, його практичним значенням для студентів.