Традиційно наприкінці року розробляються проєкти навчальних програм для підготовки студентів вищої освіти. Для якісної підготовки  майбутніх фахівців галузі гостинності важливо враховувати досвід і думки представників академічної спільноти. З цією метою, 27 листопада 2023 року відбулася онлайн-зустріч науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів України, що готують фахівців галузі 24 Сфера обслуговування за спеціальністю 241 «Готельно-ресторанна справа»

Гарант ОПП «Готельно-ресторанна справа»  ОС «Бакалавр» доцент Кюрчева Людмила Миколаївна  представила освітню програму, що реалізується на кафедрі ХТГРС. Для обговорення освітньої програми були запрошенні колеги з інших закладів освіти: завідувач кафедри готельно-ресторанної справи і туризму Національного університету біоресурсів і природокористування України, д.е.н., професор Мельниченко Світлана Володимирівна, гарант ОП “Готельно-ресторанний бізнес”,  та  завідувач кафедри  готельного і ресторанного бізнесу  Харківського національного-економічного  університету  ім. С. Кузнеця , д.е.н., професор Давидова Оксана Юріївна, гарант ОП “Готельно-ресторанний бізнес”.  Представлений перелік компонент освітньо-професійної програми, їх логічну послідовність підтримано колегами з інших закладів, відмічено креативний та професійних підхід до виконання курсової роботи і дипломної роботи. Дискусійним стало питання  кількості кредитів з дисципліни «Готельна справа».  Професор Давидова зазначила, що було б доцільно перенести дисципліну «Устаткування закладів готельно-ресторанного господарства» на другий курс.

Далі учасники обговорювали освітньо-професійну програму «Готельно-ресторанний бізнес» підготовки здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти, яку презентувала гарант програми, завідувачка кафедри готельно-ресторанної справи та туризму НУБіП України Світлана Мельниченко.

В обговоренні взяли участь науково-педагогічні працівники  кафедри готельно-ресторанної справи ТДАТУ імені Дмитра Моторного :  д.т.н., професор Прісс Олеся Петрівна, д.т.н. професор Сердюк Марина Єгорівна, к.т.н., доцент Колісниченко Тетяна Олександрівна,  д.т.н доцент Бандура Ірина Іванівна. Завідувачка кафедри готельного і ресторанного бізнесу ХНЕУ імені Семена Кузнеця, Оксана Давидова, представила проєкт освітньої програми “Готельно-ресторанний бізнес” магістерського рівня де вона є гарантом. Відзначено, що особливістю цієї програми є проведення навчання з дисциплін у перших двох семестрах, а також відведення третього семестру виключно для організації комплексної практики за фахом, переддипломної практики та написання дипломної роботи.

Учасники дискусії висловили вдячність організаторам за проведення зустрічі і подякували колегам, які поділилися своїм досвідом та зробили корисні пропозиції з покращення освітніх програм. Були досягнуті попередні домовленості щодо подальшої співпраці.