18.05.2018

Здобувачі вищої освіти факультету агротехнологій та екології 11 ХТ групи закріплюють курс програми з дисциплін, що викладаються на кафедрі ХТ та ГРС: «Технологічні властивості сировини» та «Стандартизація, метрологія, сертифікація і управління якістю продукції» навчальною практикою.

1

У рамках реалізації Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, у співпраці з Таврійським державним агротехнологічним університетом 18 травня 2017 р. студенти відвідали підприємства Херсонської області та дізналися за якими показниками відбирають сировину для подальшої переробки.

Першим пунктом екскурсії стало ПрАТ «Чумак» – компанія національного рівня, одне з найбільших підприємств в Україні. Основна діяльність акціонерного товариства – виробництво продуктів харчування – кетчупи, соуси, майонези, томатна паста, соки, соняшникова олія, консервовані овочі та макаронні вироби.

Гості з ТДАТУ дізналися, що підприємство експортує до 20% продукції (країни-імпортери: Білорусь, Естонія, Молдова, Казахстан, Узбекистан, Ізраїль, Німеччина, Італія, Іспанія, Непал, США).

Крім того, студентам розповіли, що томати, призначені для 3виробництва томатопродуктів, повинні мати високі органолептичні показники та містити не менш, ніж 4 % сухих речовин. Пояснили і які методи контролю використовують на виробництві.

Майбутні технологи мали можливість самостійно визначити критичні точки виготовлення плодоовочевих консервів.

Другим пунктом поїздки було ЛПГ «Павлівські», яке займається виробництвом, зберіганням і реалізацією ягід винограду, полуниці, ожини та малини, а також виробництвом посадкового матеріалу цих культур. В ході екскурсії студенти отримали досвід вирощування ягідних саджанців винограду, великоплідної малини, ожини, суниці, 4що застосовується в господарстві.

Власник ЛПГ «Павлівські» розповів і про проблеми з гармонізацією стандартів України на ягідну продукцію до європейських норм, оскільки наразі вони певну частку вирощених ягід  експортують за кордон.

Відвідання цих підприємств стало корисним досвідом для майбутніх спеціалістів. Представники керівництва ЗАО “Чумак” і ЛПГ “Павлівські” особисто запросили студентів ТДАТУ працювати в них, оскільки задоволені рівнем підготовки юних фахівців.

к.т.н., ст.викл. каф. ХТ та ГРС Кулик А. С.