9-10 жовтня в стінах Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна відбулася ІV Міжнародна наукова конференція «Сучасна біологія рослин. Теоретичні та прикладні аспекти».

Біологія рослин є і ще нескінченно довго буде центральною галуззю біологічної науки загалом. Рослина –унікальний організм, особливий прояв живого на планеті. Вона, без перебільшення, запорука добробуту людини. Тому тематика конференції була присвячена розкриттю сучасніх підходів до пізнання закономірностей життєдіяльності рослинного організму.

Конференцію відкривали провідні вчені України, д.б.н. Божков А.І., академік Блюм Я.Б., д.б.н. Таран Н.Ю.член-кор.НАНУ Стасик О.О., д.б.н. Жмурко В.В. та ін.

Таврійський державний агротехнологічний університет представляв к.с.г.н., завідувач кафедри плодоовочівництва, виноградарства та біохімії доцент Колесніков М.О. Подібна конференція організується один раз на чотири роки кафедрою фізіології і біохімії рослин та мікроорганізмів та в цьому році зібрала представників з понад 30-ти навчальних та наукових установ.

Доповіді були представлені в шести секціях: Онтогенез, ріст, розвиток рослин – механізми регуляції; Молекулярні та біохімічні механізми фізіологічних процесів; Механізми адаптивності та стійкості рослин; Біотехнологія, біоінженерія та трансгеноз рослин; Взаємодії в системі «рослина-мікроорганізм»; Прикладні аспекти біології рослин.

Доцент Колесніков М.О. виступив з доповіддю «Вплив природних біостимуляторів на адаптивний статус, ріст та врожайність гороху в напіварідних умовах», яка виликала зацікавленість у аудиторії та питання для дискусії.

Протягом двох днів було проведено школу молодих вчених, де провідні вчені в галузі біології рослин прочитали лекції. Після доповідей було проведено круглий стіл на тему «Сучасна біологія рослин як основа сталого розвитку». Резолюція круглого столу визначила, що сучасна біологія рослин прикликана задовольняти потреби людства та підвищувати його добробут не зашкоджуючі біосфері.

За результатами проведеної конференції були видані тези доповідей, надані рекомендації для публікації матеріалу в Науковому віснику ХНУ. Серія: біологія.

Учасники конференції відвідали музей науки ХНУ «Ландау-центр», арт-галерею Генриха Семиградського, Археологічний музей ХНУ.

Дякуємо за гостинність організаційному комітету біологічного факультету ХНУ та особливо декану факультету д.б.н., проф. Жмурко В.В., а також співробітникам, магістрам кафедри фізіології і біохімії рослин та мікроорганізмів ХНУ ім. В.Н. Каразина.

 

IMG_20181009_070338 IMG_20181009_072733 IMG_20181010_130148 IMG_20181010_154504IMG_20181010_124820