На кафедрі «Технічний сервіс та системи в АПК» продовжує функціонувати навчально-наукова лабораторія з утримання та розведення перепелів порід Фараон та Техаський бройлер. Її роботу розпочато в 2013 році з поголів’я 200 перепілок-несучок. Лабораторію обладнано клітками для утримання дорослого поголів’я з годівницями, ніпельними автонапувалками з краплеуловлювачами, скреперною системою прибирання посліду та автоматичною системою створення оптимального мікроклімату. За цей час почали функціонувати брудери для утримання молодняка від народження до 30 діб з необхідним обладнанням для годівлі, напування та створення мікроклімату. З метою організації якісної годівлі маточного та відгодівельного поголів’я, несучок провідними науковцями кафедри розроблені відповідні кормові раціони, які збалансовані за поживними речовинами і містять тільки натуральні складові. Всі кормові суміші готуються на обладнанні кафедри. В 2016 році побудовано комбінований інкубатор-вивідник для перепелів на 1000 яєць для можливості зробити замкнений виробничий цикл по отриманню харчового та інкубаційного яйця, м’яса та молодняка. В 2017 році розроблено та впроваджено в технологічний процес переробки перепелиного посліду – гранулятор, а в 2018 році – вивідник для перепелят.

laboratoriji-kafedry_1.1

laboratoriji-kafedry_1.2

Обладнання лабораторії впроваджено в навчальний процес механіко-технологічного факультету. Студенти виконують лабораторні роботи з наступної тематики: технології утримання, кормові раціони та параметри мікроклімату.

laboratoriji-kafedry_1.3

laboratoriji-kafedry_1.4

Робота аспірантів кафедри виконується в лабораторії в розрізі наукової теми кафедри 0116U002721 «Розробити технічні засоби для приготування кормів та компостної суміші», яку спрямовано на дослідження питань переробки посліду перепелів на добрива, корм та біопаливо.