Навчально-наукова лабораторія «Машиновикористання в землеробстві» кафедри була створена в 1997 році і розміщується в аудиторії 4.101 корпусу №4 ТДАТУ. Нинішнє обличчя лабораторії було сформоване зусиллями д.т.н., проф., члена-кореспондента НААН України Кюрчева Володимира Миколайовича, який завідував кафедрою з 1999 р. по 2004 р., а також д.т.н., проф., члена-кореспондента НААН України Надикти Володимира Трохимовича, який був завідувачем кафедри у період з 2004 р. по 2019 р.
Лабораторія має в своєму розпорядженні малогабаритний електротрактор, дослідний зразок ширококолійної машини для його використання в системах колійного і мостового землеробства, гідрофікований стенд, який імітує роботу заднього навісного механізму трактора, лабораторні установки «рухоме поле» для випробування висівної секції пневматичної сівалки, профілювання агрофону, балансування коліс транспортних засобів та ін. В лабораторії кафедри є дослідний промисловий зразок електрифікованої висівної секції пневматичної сівалки точного висіву виробництва Пат «ELVORTI», два лабораторно-виробничих стенда попередньої очистки насіння сільськогосподарських культур та багато іншого сучасного обладнання.