В теперішній час, коли ринок праці диктує необхідність перегляду традиційних підходів у системі освіти, у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного освітні процеси постійно вдосконалюється, реалізовуючи нові концепції, підходи та прийоми навчання. Навчання на високому професійному рівні передбачає замовлення від підприємців на фахівців з певними базовими навичками і знаннями.
Дуальна освіта з ПАТ Роменський завод «Тракторозапчастина»
Здобувачі спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» механіко-технологічного факультету продовжують навчатися за дуальною формою здобуття освіти. ПАТ Роменський завод «Тракторозапчастина», м. Ромни, який спеціалізується на випуску запасних частин до колісних тракторів, надає можливість суміщати навчання й роботу. Наставник дуального навчання на виробництві Дудка С.В.
Теоретичні знання, здобуті в університеті, здобувачі мають змогу застосувати у роботі й поєднати з новими практичними навичками. Більшість з них працюють операторами верстатів з ЧПК – Ємець О. 22ГМ, Заморін О. 22ГМ, Кривець І. 21с(ФМБ)ГМ, Кривець С. 21с(ФМБ)ГМ, Олефір О. 22ГМ, Партола В. 22ГМ, Штурко Я. 22ГМ. Кайнара С. 22ГМ – оператор верстатів та маніпуляторів з ЧПК. Також здобувачі працюють на інших посадах. Гук О. 22ГМ – налагоджувальник, Куниця 21с(ФМБ)ГМ – слюсар ремонтник, Глушко О. 22ГМ – терміст, Линдін І. 22ГМ – майстер експортної дільниці.
Спеціальність 201 «Агрономія» факультету агротехнологій та екології
Денисенко Олександр Леонідович навчається у 11 МБАГ групі. Працює у Приватному Агропромисловомуе Підприємстві “Аркадія” Тернопільської області, Гусятинського району, с. Оленівка. Обіймає посаду агронома.
Спеціальність 075 «Маркетинг» факультету економіки та бізнесу
ФОП «Дешко Олена Олександрівна» м. Чернівці. Дешко Дмитро 21с(ФМБ)МК, менеджер з продажу. Керує продажем та веде сайт
Дуальна освіта дає можливість отримувати менше теоретичного навантаження та більше практичного. У програмі дуального навчання на факультеті енергетики і комп’ютерних технологій беруть участь здобувачі практично всіх курсів. Вони мають можливість вчитися комунікувати з командою, практично впроваджувати свої знання, а також працювати над помилками.
Співпраця факультету з такими підприємствами, як ПАТ «Запоріжжяобленерго», АТ «Мотор Січ», ПрАТ «Запоріжвогнетрив», ТОВ «МЗ „ДНІПРОСТАЛЬ“, АТ «ДТЕК Одеські електромережі» відкрила можливості спробувати себе у роботі за фахом, почати будувати власну кар’єру, зрозуміти принципи своєї роботи та діяльності підприємства.
Співпраця з приватними підприємствами, як ТОВ «МАЙСАРА ГРУП, ПП «АГРОФІРМА «СЛАВУТИЧ» та іншими дозволила здобувачам дуальної форми навчання зіткнутися з новими викликами і, звичайно ж, отримати свій перший досвід роботи.
Спеціальність 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»
Герасименко Богдан 21МБЕЕ електромонтер ТОВ МЗ «ДНІПРОСТАЛЬ»

За словами здобувачів, такий досвід допоміг їм сформувати правильний набір гнучких навичок, які стануть у нагоді в подальшій роботі. Вони мають можливість зрозуміти логіку процесів зсередини і закінчити ВНЗ вже з реальним досвідом. Тоді як студентам класичних програм може не вистачати прикладних навичок чи впевненості у своїх діях, і вони рухаються навмання.
Дуальна форма здобуття освіти допомагає швидко освоїти навички професії, проходити практику в реальних умовах і на сучасному обладнанні.
Кабка А.В. 11 МБЕЕ
ТОВ «МАЙСАРА ГРУП» с. Миколаївка, Дніпопетровська обл. Наставник дуального навчанн
ДАвчання на виробництві Бездай Ю.М .
Панченко Д.В. 11 СГМ
«Man at work» м. Будапешт. Наставник дуального навчання на виробництві Otto Csaba .