Лабораторія переробки зерна та виробництва хлібобулочних виробів ауд. 8308 була створена в 2007 році. В лабораторії проводяться заняття з дисциплін «Технологічне обладнання переробних і харчових виробництв» та «Технологічне обладнання підприємств з переробки продукції рослинництва» для студентів спеціальності 133 Галузеве машинобудування.

Лабораторія оснащена стендами та діючим устаткуванням, виготовленим та вдосконаленим на базі кафедри та представленим наступним обладнанням: щіткова машина для очистки зерна, насіннєрушка, гравітаційний сепаратор, дозатор для сипких компонентів, просіювач борошна, мікромлин, тістомісильна машина, тістоділильна машина, тістоокруглювальна машина, вистоювальна шафа, піч для випікання хлібобулочних виробів, апарат для виробництва пончиків, апарат для виробництва вафельних стаканчиків, прес для виробництва макаронних виробів.

Навчаючись в лабораторії студенти набувають практичних навичок та отримують знання з основних напрямків розвитку науково-технічного прогресу в галузі розробки конструкцій машин та обладнання підприємств з переробки зерна, вивчають будову, правила експлуатації та регулювання устаткування, навчаються підбирати обладнання для використання в технологічній лінії з переробки зерна та виробництва хлібобулочних виробів. Технічна та навчально-методична база лабораторії широко використовується здобувачами вищої освіти ОР «Бакалавр» і «Магістр» та аспірантами для проведення досліджень при виконанні своїх випускних кваліфікаційних робіт та дисертацій.

Лабораторія є дуже популярною, в ній завжди проводяться профорієнтаційні заходи, зустрічі гостей, олімпіади та конференції оскільки в ній можна завжди поласувати свіжим та смачним хлібом та пончиками.