Лабораторія переробки молока ауд. 8305 була створена в 2009 році. В лабораторії проводяться заняття з дисциплін «Технологічне обладнання переробних і харчових виробництв»,  «Технологічне обладнання підприємств з переробки продукції тваринництва» та «Холодильне устаткування» для студентів спеціальності 133 Галузеве машинобудування.

Лабораторія оснащена стендами та діючим устаткуванням, виготовленим та вдосконаленим на базі кафедри та представленим наступним обладнанням: масловиготовлювач для виробництва вершкового масла, кавітатор, протитечійно-струминний гомогенізатор, сеператор-вершковідділювач, установка для виробництва плавленого сиру, установка для виробництва згущеного молока, установка для виробництва стаканчиків для морозива, установка для виробництва бринзи, фризер для виробництва морозива, імпульсний гомогенізатор молока.

Навчаючись в лабораторії студенти набувають практичних навичок та отримують знання з основних напрямків розвитку науково-технічного прогресу в галузі розробки конструкцій машин та обладнання підприємств з переробки молока, вивчають будову, правила експлуатації та регулювання устаткування, навчаються підбирати обладнання для використання в технологічній лінії з переробки молока та виробництва молочної продукції. Технічна та навчально-методична база лабораторії широко використовується здобувачами вищої освіти ОР «Бакалавр» і «Магістр» та аспірантами для проведення досліджень при виконанні своїх випускних кваліфікаційних робіт та дисертацій.

Лабораторія є дуже популярною, в ній завжди проводяться профорієнтаційні заходи, зустрічі гостей, олімпіади та конференції, оскільки в ній завжди можна поласувати свіжим смачним, а головне натуральним морозивом.