Навчально-наукова лабораторія переробки м´яса створена в 2001 році, як одна з перших та знакових лабораторій кафедри МПЗСГП.

В даний час лабораторія використовується кафедрою ОПХВ імені професора Ф.Ю. Ялпачика для навчання бакалаврів і магістрантів з дисциплін «Технологічне обладнання переробних і харчових виробництв», «Розрахунки і конструювання обладнання харчових виробництв», «Технологічне обладнання переробних підприємств з переробки тваринництва», «Машини, обладнання та їх використання при переробці сільськогосподарської продукції» усіх форм навчання, а також для виконання дослідних та проектних робіт.

Лабораторія оснащена стендами та діючим обладнанням, побудованими та вдосконаленим на базі кафедри, а також макетами промислового обладнання, отриманого у подарунок від спонсорів.

Технічна та навчально-методична база лабораторії активно використовується бакалаврами, магістрантами та аспірантами для проведення досліджень при виконанні своїх випускних кваліфікаційних робіт і дисертацій.

Навчально-лабораторна база і програми навчання своєчасно коригуються з урахуванням вимог, що пред’являються до наших випускників з боку передових вітчизняних і зарубіжних підприємств.