В рамках науково-технічного співробітництва між Таврійським державним агротехнологічним університетом та Запорізьким науково-дослідним центром з механізації тваринництва заплановано проведення експериментальних випробовувань по енергетичній оцінці розкидача солом’яної підстилки з роторно-пальцевим робочим органом, який призначений для внесення солом’яної підстилки при безприв’язно-боксовому утриманні великої рогатої худоби. Експериментальний зразок розкидача, базою якого було використано кормороздавач КТУ-10А, спроектований і виготовлений з комплектом комбінації радіальних і гнутих пальців на роторі.

Згідно з розробленими програмою та методикою проведення цих випробовувань на кафедрі «Технічний сервіс та системи в АПК» 6-го листопада 2018 року проводилися лабораторні дослідження по таруванню тензовала, обладнаного прохідним токознімальним ртутно-амольгамованим пристроєм (ТРАП).

В подальшому цей пристрій буде використаний при експериментальних дослідженнях по визначенню крутного моменту на ВВП трактора в агрегаті з розкидачем солом’яної підстилки. Метою проведення цих досліджень є визначення потужності, споживаної агрегатом та потужності, споживаної на привод роторно-пальцевого робочого органа у виробничих умовах на базі заводу «Орсільмаш» (м. Оріхів).

В підготовці та проведенні лабораторних досліджень приймали участь проректор ТДАТУ, д.т.н., професор Надикто В.Т., завідувач кафедри ТСС в АПК, д.т.н., професор Дідур В.А., к.т.н., доцент Болтянський Б.В., ст. викладач Дереза С.В., зав. лабораторіями В’юник В.В., майстер виробничого навчання Григоренко С.М., технік Комар А.С., ст. лаборант Дядя А.В., ст. лаборант Стойловський М.Д., лаборант Кабаков Л.М. та тензометрист Котов О.

taruvannya-1

taruvannya-2