У тваринництві енерговитрати складають близько 35% електроенергії і близько 30% палива від загальної кількості, що витрачається в сільському господарстві. Значна частина енергії використовується для приготування кормів, водопостачання ферм і комплексів, підігрівання приточного повітря, а також при сушінні сіна, фуражного зерна й ін.

Розглядаючи витрати енергії тільки у тваринницькій галузі сільськогосподарського виробництва, можна відзначити основну закономірність: на одиницю продукції витрати збільшуються. При цьому в структурі енергетичних ресурсів, що використовуються в тваринництві, значно зростає роль так званих нетрадиційних (альтернативних) джерел поновлюваної енергії – водної, вітрової, сонячної, енергії біогазу. Їхнє використання в тваринництві може значною мірою знизити рівень енергоємності вироблюваної в цій галузі продукції. Ці поновлювані джерела енергії є практично невичерпними. Широке використання поновлюваних джерел енергії є перспективним напрямом створення надійних систем енергозабезпечення і суттєвого покращання умов життя і праці населення.

Метою вивчення дисципліни «Енергозбереження в тваринництві» є формування знань та вмінь майбутніх фахівців з механізації сільськогосподарського виробництва у професійному впровадженні енергозберігаючих технологій та технічних можливостях використання нетрадиційних поновлюваних джерел енергії для потреб енергозабезпечення АПК і, зокрема, галузі тваринництва.

Для того, щоб визначити ступінь оволодіння необхідними знаннями та навичками студентами факультету МТ, для них було проведено олімпіаду з зазначеної дисципліни.

Згідно затвердженого плану на кафедрі «Технічні системи технологій тваринництва» олімпіада була проведена 3 грудня 2015 року доцентом, к.т.н. Болтянським Б.В. В олімпіаді прийняли участь 21 студент груп 53МГ та 12МБ МГ.

Проводилась олімпіада в два етапи. Загальна кількість балів, набраних кожним учасником олімпіади, визначалась додаванням усіх балів отриманих за кожен етап. Переможцями олімпіади стали студенти, які набрали максимальну кількість балів. Переможці серед учасників олімпіади визначались по заповненому протоколу за сумою набраних балів.

За успішну участь у олімпіаді переможці одержали додаткові бали до свого загального рейтингу по дисципліні «Енергозбереження в тваринництві»:

Переможцями олімпіади стали:

– І місце зайняв студент 53МГ групи – Костін Р.О., він отримав 20  балів до загального рейтингу з зазначеної дисципліни.

– ІІ місце зайняв студент 12МБ МГ групи – Черевко О.І, він отримав 15  балів до загального рейтингу з зазначеної дисципліни.

– ІІІ місце зайняв студент 53МГ групи – Струтинський С.К., він отримав 10 балів до загального рейтингу з зазначеної дисципліни

За участь у олімпіаді учасники одержали по 5 балів до свого загального рейтингу з дисципліни.

IMG_20151214_082622 IMG_20151215_121649 IMG_20151215_121702