22 вересня на базі факультету менеджменту ЗНУ розпочала свою роботу  Міжнародна науково-практична конференція «Соціум і науки про Землю».

Організаторами цієї конференції виступили представники Запорізького національного університету, Факультету менеджменту, а співорганізаторами: Департамент науково-технічного розвитку МОН України, ННІ «Інститут геології» Київського національного університету імені Т. Шевченка, ДВНЗ «Одеський державний екологічний університет», Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, Харківський національний університет імені Каразіна,  Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, ДВНЗ «Мелітопольськийдержавний педагогічний університет імені Б. Хмельницького», ДВНЗ «Бердянський державний педагогічний університет», ДВНЗ «Таврійський державний агротехнологічний  університет», ДВНЗ «Кременчуцький національний університет імені М. Остроградського», Іститут  геофізики НАН України,  Інститут археології НАН України, ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький  державний педагогічний університет», Інститут фасиліті-менеджменту (м. Берлін, Німеччина), Білоруський державний технологічний університет, Білоруський державний аграрний технологічний університет, Білоруський державний університет.

Для участі в конференції свої дослідження надіслали близько 60 науковців  різних вишів  України. Також в роботі секції взяли участь 15 експертів з різних наукових установ. Таврійський державний агротехнологічний  університет представляв в.о завідувача кафедри ТСТТ, д.т.н., доц. Мілько Дмитро Олександрович.

У доповідях учасників конференції йшлося про оцінку кліматичних ризиків для галузей економіки  України в умовах глобальних змін клімату, кліматично обумовлені природні ресурси, ринок земель сільськогосподарського призначення (виклики, ризики, наслідки), інформаційно-аналітичне забезпечення управління земельними ресурсами району, територіальної громади та інше.

Далі робота учасників конференції подовжилася за такими секційними напрямками, як: «Геологія, геохімія, геофізика, гідрогеологія», «Економічна геологія (геологія родовищ корисних копалин)», «Географія, землеустрій і земельний кадастр», «Гідрометеорологія».

Секцію ІІІ. Географія, землеустрій і земельний кадастр, приймала вчених ТДАТУ. Зі своєю доповіддю на тему: “Ефективна технологія двостадійного ущільнення рослинної сировини” виступив в.о. завідувача кафедри ТСТТ, д.т.н., доц. Мілько Дмитро Олександрович.

Тематика наукових робіт учасників конференції була досить різноманітна і була присвячена, зокрема:  застосуванню термодинамічного аналізу в системах геофізичного моніторингу, палеогеновим відкладам Мелітопольського  району, картографічній підготовці фахівців  в науках про Землю, кліматичному і рекреаційному потенціалу Запорізького Приазов’я,  сучасним аспектам раціонального використання природних ресурсів, управлінню інвестиційними ресурсами територіальних громад, проектному управлінню ціноутворенням на соціально-орієнтовані послуги, актуальним проблемам розвитку землеустрою та кадастру, особливостям оцінки земель сільськогосподарського призначення, місцю туризму та рекреації в інфраструктурному забезпеченні регіону, гідро екологічній оцінці і прогнозам енергетичного потенціалу річок українських Карпат та іншим питанням.