У Мелітополі 29 вересня відбулось святкування 235-ї річниці заснування міста. За традицією в цей день на центральних вулицях проходила виставка. Кожна організація дивувала відвідувачів оригінальністю презентації своїх досягнень.
В рамках виставки Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного співробітники кафедри ТСС АПК представили біоенергетичну систему виробництва продукції птахівництва з замкнутим циклом.
Птахівництво – галузь сільськогосподарського виробництва, основним завданням якої є розведення, годівля, утримання птиці, застосування механізації, автоматизації технологічних процесів, проведення ветеринарної профілактики з метою отримання яєць, м’яса та інших продуктів (пух, пір’я, жирна печінка та ін.) при низьких затратах праці та коштів.
Біоенергетична система виробництва продукції птахівництва з замкнутим циклом, яку пропонує навчально-наукова лабораторія кафедри «Технічний сервіс та системи в АПК», передбачає: інкубацію і розведення перепелів різних статевовікових груп, переробка пташиного посліду з метою отримання біодобрива і біопалива, складання оптимальних раціонів годівлі для різних статевовікових груп. Для функціонування вище наведеної системи в лабораторії функціонує повністю механізована кліткова батарея для утримання дорослого поголів’я з годівницями, ніпельними автонапувалками з краплеуловлювачами, скреперною системою прибирання посліду та автоматичною системою створення оптимального мікроклімату. А також брудер для молодняку, інкубатор, вивідник, гранулітор, котел, машини для приготування кормів. Здобувачі вищої освіти досліджують роботу основних елементів описаної біоенергетичної системи на лабораторних і практичних заняттях, аспіранти в розрізі наукової теми кафедри 0116U002721 «Розробити технічні засоби для приготування кормів та компостної суміші».
Виставку ТДАТУ відвідали керівники міста та гості. В їх числі 4 народних депутата: Сергій Мінько, Володимир Крейденко, Павло Мельник і Юлія Яцик, голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак і заступник голови Запорізької ОДА Елла Слепян, голова Приморської ВІДГ Олена Божко, керівник Мелітопольського району Сергій Селевіч та інші обласні та міські чиновники. Також були присутні представники іноземних делегацій з Греції, Литви, США. Екскурсію для гостей проводила перший заступник міського голови Ірина Рудакова.