Коли ми говоримо про підготовку майбутніх фахівців то звертаємо особливу увагу на підготовку через магістратуру. Йдеться про якісну підготовку висококваліфікованих кадрів, професійно зорієнтованих на науково-дослідну та фахову діяльність. З огляду на це, магістратура стає логічним завершенням основної конструкції багаторівневої освіти, що припускає як широку фундаментальну, поглиблену спеціалізовану підготовку в рамках бакалаврату, потім поглиблену спеціалізовану підготовку і самостійну науково-дослідну роботу, призначену для виховання інтелектуальної еліти нашого суспільства.

Магістратура є складовою частиною системи ступеневої освіти, однією з форм підготовки науково-педагогічних, наукових та керівних кадрів. Головна мета магістратури – підготовка фахівців з поглибленими теоретичними та спеціальними знаннями, які оволоділи методами та засобами наукових досліджень, умінням самостійно на високому рівні вести наукову, педагогічну та управлінську роботу.

1 жовтня 2019 року співробітниками наукової бібліотеки ТДАТУ було проведено тренінги для магістрів дослідників 15 МБ АІ групи спеціальності 208 «Агроінженерія» та магістрів 21 та 22 МБ ГМ груп спеціальності 133 «Галузеве машинобудування» стосовно користування електронними каталогами наукової бібліотеки ТДАТУ та інших бібліотек, зокрема Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського і пошуку потрібних джерел інформації для проведення наукових досліджень та патентного пошуку.