Практика студентів є обов’язковою складовою частиною процесу підготовки фахівців в закладах вищої освіти і проводиться на оснащених відповідним чином базах. Згідно з навчальними планами закладів вищої освіти терміни фахової практики становлять 20-25% всього навчального часу. Організація практичної підготовки студентів регламентується Положеннями про проведення практики студентів закладів вищої освіти.

Відповідальність за організацію і здійснення практичної підготовки студентів покладено безпосередньо на керівників закладів вищої освіти. Навчально-методичне керівництво і виконання програм практики забезпечують відповідні кафедри (предметні або циклові комісії). Загальну організацію практики студентів і контроль за її проведенням здійснює керівник практики. До керівництва практикою залучають також досвідчених викладачів і спеціалістів з певного фаху, які працюють в організації, де проходить практика.

Навчальна практика «Вступ до фаху» має своєю метою поглибити і закріпити теоретичні знання студентів, виробити навички практичної і дослідницької роботи. Форми проведення навчальної практики можуть бути різними: екскурсія на підприємство чи в установу (так на першому курсі студенти 22 АІ групи були на провідних підприємствах міста, які забезпечують технічне обслуговування техніки), самостійне вивчення їх діяльності шляхом спостереження чи бесід з працівниками.

Усі види практики починаються настановчими конференціями, на яких відповідальний за практику викладач і представники кафедр роз’яснюють студентам завдання практики, графік і об’єкти її проведення, розподіл за ними груп студентів і закріплення консультантів – представників кафедр і виробництва. Завершується виробнича практика також конференцією, яка відбулась 16.09.2020 р. на кафедрі ТСС АПК, на якій студенти обмінювались досвідом. Керівники практики доц. Смєлов А.О., ст. викл. Новик О.Ю., заступник декана доц. Шокарев О.М., куратор групи доц. Паніна В.В. заслухали звіти студентів і вказали на шляхи вдосконалення проходження практики та професійної підготовки студентів.